Szaleństwo, groza i ekscentryczny humor ? Marjane Satrapi zaprasza na „Głosy”

Międzynarodowe uznanie zapewniła jej czterotomowa powieść graficzna "Persepolis", a także film pod tym samym tytułem, za który w 2008 roku otrzymała nominacje do Oscara i Złotego Globu. W 2011 roku zaprezentowała światu obraz "Kurczak ze śliwkami". Teraz Marjane Satrapi powraca do kin z kolejnym przebojowym obrazem. Już 27 lutego na ekranach polskich kin zagoszczą "Głosy", a widzów czeka wyjątkowo ekscytująca filmowa przejażdżka!

Marjane Satrapi urodziła się w Raszt, w Iranie. Dorastała w Teheranie, gdzie uczęszczała do liceum francuskiego. Jej matka była prawnuczką szacha Nasser-al-Dina, który władał Persją w latach 1848-1896. Jako nastolatka Satrapi była świadkiem upadku szacha Rezy Pahlawiego, stopniowego ograniczenia praw obywatelskich w swoim kraju, początku reżimu ajatollaha Chomeiniego oraz pierwszych lat wojny z Irakiem. Kiedy Marjane skończyła 14 lat, przeniosła się do Wiednia, a następnie do Strasburga, gdzie ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych.

W połowie lat 90. Satrapi przeprowadziła się do Paryża. We Francji ukazały się cztery tomy jej najsłynniejszej powieści graficznej "Persepolis". Pierwsza część "Persepolis" została uznana przez The Times za Komiks Roku. W 2007 roku Marjane Satrapi wraz z Vincentem Paronnaudem wyreżyserowała pełnometrażową animację "Persepolis". Film otrzymał Nagrodę Jury na festiwalu w Cannes, wiele prestiżowych wyróżnień na festiwalach na całym świecie oraz nominacje do Oscara i Złotego Globu.

W 2011 roku swoją premierę miał pierwszy wspólny fabularny film Satrapi i Paronnauda ? "Kurczak ze śliwkami", który brał udział w konkursie głównym festiwalu w Wenecji. W filmie wystąpili Mathieu Amalric i Chiara Mastroianni.

Marjane Satrapi w swoich obrazach konsekwentnie zaciera granice pomiędzy jawą a snem. W każdym swoim filmie zaprasza widza do niezwykłego świata, w którym może zdarzyć się dosłownie wszystko. Interesują ją rodzinne historie, dramaty, większe i mniejsze problemy. Zawsze dodaje do nich swoje ekscentryczne poczucie humoru, stwarzając unikalny styl, którego nie da się podrobić.

W swoim najnowszym filmie, "Głosy", reżyserka zabiera widzów do szalonego świata uroczego zabójcy, Jerry?ego i jego rozgadanych zwierząt ? przemądrzałego, szatańskiego kota i dobrodusznego psa.

? Pewnego dnia dostałam od swojego agenta scenariusz zatytułowany "Głos" ("The Voice"). Czytając go, wydawał mi się bardzo bardzo dziwny, ale też niezwykle zabawny. Bardzo wciągnęłam się niego, czytałam go i myślałam sobie: "O mój Boże, ta historia jest naprawdę pokręcona". Kiedy obudziłam się rano następnego dnia, pomyślałam jednak: "To jest tak pokręcone, że muszę to zrobić!" ? mówi o scenariuszu filmu Marjane Satrapi.

Jerry (Ryan Reynolds) jest uroczym, ale jednocześnie niezwykle osobliwym pracownikiem fabryki wanien w małym amerykańskim miasteczku. Od pierwszego spotkania szaleńczo podkochuje się w swojej nowej koleżance z księgowości. Miła, seksowna, zabawna i pochodząca z deszczowej Anglii Fiona (Gemma Arterton) jest chodzącym ideałem. Ich pierwsza randka kończy się jednak wyjątkowo pechowo. Jerry przez przypadek zabija Fionę, a jej śmierć staje się dla niego nie lada kłopotem. Na szczęście zagubionemu mężczyźnie z pomocą przychodzą jego najlepsi przyjaciele ? wścibski kot i potulny pies, którzy zawsze wesprą go rozmową i dobrymi radami.

"Głosy" z Ryanem Reynoldsem, Gemmą Arterton i Anną Kendrick w rolach głównych w kinach już od 27 lutego! Będzie naprawdę zabawnie, strasznie i wzruszająco!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz