Syn współzałożyciela Apple?a uczył Wałęsę

Steve Wozniak był współzałożycielem Appla. Wraz ze Steve?m Jobsem w garażowym zaciszu zaczął tworzyć wielką markę i wprowadzać ją na rynek, który wtedy jeszcze nie istniał.

Kiedy w 1971 roku Jobs rozpoczął naukę w Homestead High School, poznał Steve?a Wozniaka. ?Obydwaj pasjonowaliśmy się elektroniką i wykorzystywaniem w niej coraz mniejszych chipów. Mało, kto wtedy w ogóle wiedział, co to są chipy, więc siłą rzeczy musieliśmy znaleźć wspólny język? ? Wozniak wspominał w wywiadzie dla telewizji ABC w 2007 roku. Mimo że zaprzyjaźnili się praktycznie od razu, na ich wspólne dziecko ? pierwszy komputer z logo Apple ? trzeba było poczekać jeszcze pięć lat. W 2009 roku odwiedził Polskę jako gość panelu dyskusyjnego. W wywiadzie dla magazynu Forbes mówił:

W październiku przyjeżdża Pan do Polski. Jaki jest cel Pana wizyty?  Steve Wozniak: Że co? Dokąd? A, do Polski. Musiałbym to sprawdzić, ale pewnie będę wygłaszał przemówienie. Byłem już w Polsce w 1994 roku. Mój syn uczył wtedy Lecha Wałęsę, jak korzystać z Macintosha.

Z jakim skutkiem? Raczej marnym. Mieliśmy bardzo mało czasu.

* fragment wywiadu udostępnionego na stronie www.forbes.pl

Film ?jOBS? od 30 sierpnia w kinach!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz