Święty, który był blisko Boga 23 września – liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio Film „Czyściec” o życiu po śmierci – w kinach od 23 października

Naprawdę nazywał się Francesco Forgione. Urodził w 1887 r w Pietrelcinie, małej miejscowości koło Neapolu, a swoje kapłańskie imię - Pio, czyli pobożny - przyjął po wstąpieniu do franciszkańskiego zakonu Kapucynów. Był zawsze mocno zaangażowany w modlitwę oraz cierpliwy i pokorny, kiedy na jego ciele zaczęły pojawiać się stygmaty - otwarte rany na ciele. Swój ból Ojciec Pio postanowił jednak ofiarować w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Był zaangażowanym duszpasterzem, a także sprawnym organizatorem. Pomagał w uruchomieniu małego szpitala w San Giovanni i zainicjował powstanie wielkiego kompleksu, którego budowa ruszyła już po zakończeniu wojny. Wielokrotnie chorował, ale nigdy nie zszedł z obranej drogi - służby Bogu i ludziom. Wielka wiara i osobiste świadectwo duchownego przyciągały tysiące ludzi. Kult ojca Pio wzrósł jeszcze bardziej po jego śmierci w 1968 roku.

 

Rocznica jego śmierci - 23 września - jest zarazem dniem liturgicznego wspomnienia tego wyjątkowego mistyka, jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci Kościoła Katolickiego. Zakonnik, nazywany przez Jana Pawła II Wielkim Spowiednikiem Kościoła i 16 czerwca 2002 r. ogłoszony świętym, stał się także bohaterem najnowszego obrazu Michała Kondrata - autora docenionych w Polsce i za granicą obrazów „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony”. W „Czyśćcu” został wspomniany wśród takich postaci, jak m.in. Fulla Horak, św. Stanisław Papczyński czy św. Faustyna Kowalska - czyli mistyków, którzy otrzymali łaskę bycia odwiedzanymi przez dusze czyśćcowe i mieli okazję oglądać sąd ostateczny, niebo i piekło. Ich doświadczenia zostały opowiedziane w tej szczególnej produkcji, w której zobaczymy m.in. Małgorzatę Kożuchowską, Philippe Tłokińskiego, Kamilę Kamińską, Marcina Kwaśnego i Olgę Bończyk.

Św. Ojciec Pio, źródło: Stacja7.pl

W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak (Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Piękna Pani” w rozdziale „Zaświaty”. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

„Czyściec” w kinach już 23 października

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz