„Świat w opałach” nowy serial HBO od 22 czerwca!

Świat w opałach (The Brink) to nowy komediowy serial HBO z elementami czarnego humoru z udziałem Jacka Blacka, Tima Robbinsa i Pablo Schreibera. Opowiada o kryzysie geopolitycznym i jego konsekwencjach dla trzech kompletnie różnych mężczyzn. Premiera serialu odbędzie się w poniedziałek, 22 czerwca w HBO. Serial będzie również dostępny w HBO GO.

Kiedy zbuntowany generał przejmuje w Pakistanie władzę nad krajem i jego arsenałem nuklearnym, los świata spoczywa na barkach trzech zupełnie nieprzygotowanych do tej roli Amerykanów: sekretarza stanu Waltera Larsona (Tim Robbins), szeregowego pracownika Departamentu Stanu Alexa Talbota (Jack Black)  i pilota myśliwca marynarki wojennej Zeke?a Tilsona (Pablo Schreiber).

W Islamabadzie Alex Talbot urzędnik Departamentu Stanu prosi swojego kierowcę, by zawiózł go na bazar, gdzie zamierza zaopatrzyć się w zapas marihuany. Po drodze zatrzymuje ich demonstracja uliczna, która przeradza się w gwałtowne zamieszki. Tymczasem w Waszyngtonie Sekretarz Stanu Walter Larson jedzie na spotkanie zespołu kryzysowego w Białym Domu, związane z eskalacją wydarzeń w Pakistanie. Kiedy prezydent USA i popierający agresywną politykę zagraniczną Sekretarz Obrony dowiadują się, że paranoiczny generał Umair Zaman grozi zagładą całego regionu, wprowadzają w życie plan zniszczenia pakistańskiego arsenału nuklearnego. Przebywający w Pakistanie Alex i lecący właśnie nad Morzem Czerwonym Zeke zostają wplątani w ryzykowną misję.

W rolach głównych w serialu Świat w opałach występują Jack Black (nominowany do nagrody Złotego Globu za role w filmach Szkoła rocka i Bernie) jako Alex Talbot, Tim Robbins (zdobywca Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w dramacie Rzeka tajemnic, nominowany do Oscara za reżyserię filmu Przed egzekucją) jako Walter Larson i Pablo Schreiber (Prawo i porządek: Sekcja specjalna, serial HBO Prawo ulicy) jako Zeke Tilson. Pomysłodawcami serialu są Roberto Benabib i Kim Benabib. Producentami wykonawczymi są Jerry Weintraub, Roberto Benabib i Jay Roach.

Premierowe odcinki serialu Świat w opałach będzie można oglądać od 22 czerwca w poniedziałki o godz. 23.30 w HBO. Tego dnia ruszają także w HBO drugi sezon serialu Detektyw oraz nowa produkcja HBO Gracze (Ballers). Wszystkie produkcje będą również od 22 czerwca dostępne w HBO GO.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz