Sundance Festival! Premierowo w Polsce!

"Pod prąd" - gorąco przyjęty na festiwalu Sundance debiut reżyserski ulubieńca Ameryki Williama H. Macy - premierowo w Polsce na Cineman VOD

Już od 17 kwietnia użytkownicy serwisu Cineman VOD mogą obejrzeć film muzyczny "Pod prąd" będący debiutem reżyserskim znakomitego, kilkukrotnie nominowanego do Złotego Globu aktora, kompozytora i producenta Williama H. Macy. W obsadzie filmu znaleźli się: nominowany do Oscara Laurence Fishburne, gwiazda Broadwayu Billy Crudup, wielokrotnie nagradzany przez amerykańskich krytyków Anton Yelchin oraz Selena Gomez. Film zostanie udostępniony po raz pierwszy w Polsce, wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"Pod prąd" to historia człowieka, który u szczytu kariery biznesowej dowiaduje się o tragicznej i bezsensownej śmierci syna. Nagle amerykański sen przemienia się w koszmar, a Sam (Billy Crudup) traci sens życia. Rzuca pracę, pije, a w końcu zamieszkuje na jachcie, pełnym wspomnień szczęśliwej przeszłości. Pewnego dnia porządkując rzeczy syna znajduje jego zapiski i kasetę ze skomponowaną przez niego piosenką. Sam przeżywa kolejny wstrząs, a w jego życiu zachodzą nieoczekiwane zmiany.

"Pod prąd" to debiut reżyserski Williama H. Macy, znakomitego aktora, pamiętanego przez kinomanów z nominowanej do Oscara roli w "Fargo" oraz z niezwykle popularnego, nominowanego do Złotego Globu sitcomu "Niepokorni". Macy, który jest także twórcą scenariusza do filmu i jego producentem, zebrał za swój debiut bardzo dobre recenzje, a film został gorąco przyjęty przez publiczność festiwalu Sundance.

"Pod prąd" to nie tylko znakomita fabuła, ale także doskonała muzyka autorstwa Eefa Barzelay'a oraz melodyjne, utrzymane w stylu indie-pop piosenki Simona Steadmana i Charltona Pettusa.

Znakomitą kreację w filmie stworzył gwiazdor Broadwayu Billy Crudup, i tym samym po raz kolejny potwierdził, że jest nie tylko świetnym aktorem, ale także utalentowanym wokalistą. Crudupowi partnerował Anton Yelchin, który również doskonale odnalazł się w roli musicalowej. Obok nich w filmie wystąpili Laurence Fishburne, Felicity Huffman oraz Selena Gomez.

Kolejna propozycja Cineman VOD w ramach cyklu Super Premium VOD to "Dni i noce" - zainspirowany dramatem "Mewa" Czechowa debiut reżyserski Christiana Camargo z laureatem Oscara Williamem Hurtem oraz Katie Holms, Jeanem Reno i Alison Janney w obsadzie. Film będzie dostępny na Cineman VOD od 28 kwietnia.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz