Sukces frekwencyjny filmu „Disco polo”!

?DISCO POLO? na duże ekrany wdarło się przebojem! W weekend otwarcia na film Macieja Bochniaka do kin wybrało się blisko 250 tys. osób! To jeden z największych sukcesów frekwencyjnych polskiej produkcji ostatnich lat.

Co złożyło się na sukces ?DISCO POLO?? Z pewnością doborowa obsada - w rolach głównych wystąpili: Tomasz Kot, Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski czy Mariusz Drężek. Do tego niekonwencjonalny pomysł i nieoczywisty temat, potraktowany w oryginalny, a przy tym odważny sposób, znakomity scenariusz i rozmach realizacyjny. Na planie produkcji pracowało ponad 60 aktorów oraz epizodystów, 2000 statystów, blisko 120 członków ekipy. Ścieżka muzyczna filmu zawiera kilkadziesiąt muzycznych przebojów.

?Nie dajcie się jednak zwieść pozorom. Disco Polo żadne tam fotosafari z polskiej prowincji. Ta komedia to coś między historią o drodze od pucybuta do milionera a powiastką o Janku Muzykancie?, ?DISCO POLO? to ?Trochę musical, trochę surrealistyczna komedia. Jedno nie ulega wątpliwości. (?) To najbardziej kolorowy film w dziejach polskiej kinematografii? ­ - pisali recenzenci. W ślad za przychylnymi opiniami mediów, przyszedł sukces frekwencyjny. Nieczęsto się zdarza, aby krytycy i widzowie byli aż tak zgodni!

DISCO POLO - w kinach!

?DISCO POLO? to film osadzony w szalonych latach dziewięćdziesiątych, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia ?od zera do Rockefellera?. Tomek (Dawid Ogrodnik) i Rudy (Piotr Głowacki) ? chłopaki z prowincji ? napędzani pasją oraz marzeniami, żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa Laser brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony. Trafiają do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak ? Daniel Polak (Tomasz Kot). Zespół w zawrotnym tempie zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla nich. Wkrótce okazuje się jednak, że każdy sukces ma swoją cenę... Jak wyglądała droga do kariery w złotych czasach disco polo? I czy wszyscy Polacy to jedna rodzina?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz