Stuhrowie eksperymentują nie tylko z ?selfie?!

Maciej Stuhr tłumaczy tacie jak robić ?dzióbka?, żeby ?selfie? wyszło efektownie, a Jerzy Stuhr otwarcie mówi o łóżkowych podbojach. Nie, to nie żart. To fragment zwiastuna najnowszej komedii Jerzego Stuhra pt. ?Obywatel?, która już 7 listopada trafi do kin. ?Obywatel? to film przeznaczony dla widzów z inteligentnym poczuciem humoru ? przekonuje Maciej Stuhr, a Jerzy Stuhr dopowiada, że to będzie rodzaj narodowej klasówki z tego, czy potrafimy spojrzeć na siebie z dystansem. ?Czy na temat czasem bolesnych naszych przywar, słabych stron Polaka, jesteśmy już gotowi się roześmiać, a nie tylko zezłościć, obrazić czy wykpić?? ? tak o swoich intencjach opowiada Jerzy Stuhr.

?Mam wrażenie, że scenariusze filmów komediowych piszą najsmutniejsi ludzie świata. Im bardziej śmiesznie chcą napisać, tym bardziej chce mi się płakać. No i czekam wciąż z utęsknieniem na dobrą, inteligentną polską komedię.  Mam nadzieję, że film ?Obywatel?, usatysfakcjonuje widzów, którzy mają inteligentne poczucie humoru. Takie są nasze ogromne oczekiwania? ? tłumaczy Maciej Stuhr.

Bohaterem filmu jest Jan Bratek, który gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki.  Ma wielkie szczęście, a może raczej? pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=vayvclaD3go[/youtube]

Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn ?Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara oraz wielokrotnie nagradzany wybitny operator Paweł Edelman. ?Obywatel? będzie walczyć o Złote Lwy w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

?OBYWATEL? - rozśmieszy cię do bólu. Już od 7 listopada w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz