„Strażacy” – nowy serial TVP1

"Strażacy" to pierwszy polski serial, którego akcja rozgrywa się w środowisku Ochotniczej Straży Pożarnej. Już 28 lutego TVP1 o godz.20:25 pokaże premierowy odcinek w reżyserii Macieja Dejczera. W historii inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami wystąpią m.in.: Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Weronika Rosati, Marta Ścisłowicz i Olaf Lubaszenko.

9 lutego odbyła się konferencja prasowa, na której byli obecni aktorzy oraz twórcy serialu. Organizatorzy zapewni mnóstwo atrakcji: wjazd wozów strażackich, jak i przedpremierowy pokaz jednego z odcinków serialu.

W serialu ?Strażacy?, główny bohater ? aspirant Adam Wojnar (w tej roli Maciej Zakościelny) ? bierze udział w akcji, która kończy się tragedią. Jeden z jego kolegów trafia do szpitala i walczy o życie, a sam Adam zostaje oskarżony o niesubordynację. Sprawę bada specjalna komisja, a młody strażak opuszcza na kilka tygodni jednostkę w Warszawie i wyjeżdża do Żyrardowa, gdzie ma przeprowadzić szkolenie w OSP. Tymczasem narzeczona Adama (Weronika Rosati) dostaje stypendium i wylatuje do USA.

Wojnar na prowincji spotyka piękną i niezależną Magdę (Marta Ścisłowicz), która dzieli jego życiową pasję i dowodzi jednostką straży pożarnej. Czy Adam zostanie w OSP na dłużej i właśnie tam odnajdzie prawdziwe szczęście? Tego widzowie TVP1 dowiedzą się już wiosną, w każdą sobotę o godz. 20:25 (od 28 lutego).

? To pierwszy polski serial o strażakach, najpopularniejszej grupie zawodowej w Polsce! ? zapowiada Piotr Radziszewski, Dyrektor TVP1. ? Jestem pewien, że stanie się kolejnym hitem Jedynki. Świetna obsada, dynamiczne akcje i? miłość.

Serial wyreżyserował Maciej Dejczer, za zdjęcia odpowiadał Jarosław Szoda, producentem wykonawczym była Katarzyna Anczarska a nad scenariuszami pracowali wspólnie: Wojciech Lepianka, Karolina Frankowska i Bartosz Blaschke.

Zanim powstały pierwsze odcinki, twórcy spędzili wiele dni w jednostkach straży pożarnej w Żyrardowie i w Warszawie. Obserwowali pracę strażaków i poznawali ich historie. ? Moje spotkania ze strażakami, słuchanie ich historii, uświadomiły mi to, jak bardzo w tym, co robią, nie ma miejsca na udawanie ? komentuje Wojciech Lepianka. ? Mogą wykonywać swoją pracę perfekcyjnie albo wcale. Po prostu stawka tego, co robią ? życie ludzkie ? jest zbyt duża. A tam, gdzie wchodzi w grę duża stawka, można spodziewać się dobrej historii. Jeżeli dodać do tego niezwykłą widowiskowość akcji strażackich i przypisane do tych akcji dramatyczne wybory bohaterów, to całość złożyć się może na doskonały materiał filmowy.

Galeria zdjęć/ fot. Małgorzata Czop

Przed rozpoczęciem zdjęć aktorzy i ekipa serialu przeszli specjalistyczne szkolenie z zakresu obsługi sprzętu gaśniczego, udziału w akcjach ratunkowych, ratownictwa wodnego a ponadto pracowali z ?żywym? ogniem.

Zdjęcia do serialu trwały ponad 60 dni, szkolenie strażackie ponad tydzień, a na wszystkich scenach strażackich na planie byli konsultanci z Państwowej Straży Pożarnej: kpt. Rafał Słodki, st. asp. Leszek Borlik i st. kpt. Andrzej Mierzwicki.

Strona serialu: strazacy.tvp.pl

Fanpage serialu: facebook.com/StrazacyTVP źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz