Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zostało Partnerem Filmu „Wymarzony”.

„Jako Stowarzyszenie zajmujące się, co prawda opieką zastępczą, a nie adopcyjną, wiemy, co przeżywają nasi podopieczni i jaki bagaż doświadczeń niosą za sobą każdego dnia. Film w piękny sposób pokazuje jak ważna jest więź z dzieckiem od pierwszych dni życia. Każdy dzień dla takiego niemowlaka bez więzi, pozostawione same sobie, to coraz głębsza rana i trauma na całe życie.

My każdego dnia staramy się otoczyć nasze dzieci miłością i opieką, aby miały zwykłe szczęśliwe dzieciństwo.”

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 135 krajach świata od ponad 65 lat. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizuje różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. W ramach opieki zastępczej funkcjonują: SOS Wioski Dziecięce, Programy dla Młodzieży i Rodzinne Domy Czasowego Pobytu. W ramach działań profilaktycznych prowadzone są Programy Umacniania Rodziny.

Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany do adopcji. Podczas gdy pracownicy opieki społecznej poszukują dla niego odpowiednich rodziców, jego tymczasowym opiekunem zostaje Jean. Miedzy Theo, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź.

Jean ze zdumieniem dostrzega jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje miłości. Tymczasem od lat starająca się o adopcję dziecka Alice, która już niemal straciła nadzieję, zostaje wytypowana jako idealna kandydatka na nową mamę Theo.

Ich pierwsze spotkanie okaże się decydujące. Czy mały Theo jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę?

„Wymarzony” w kinach od 24 maja.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz