Startuje przedsprzedaż biletów na Festiwal AfryKamera 2015

W tym roku Festiwal AfryKamera powraca do KINOTEKI, gdzie w dniach 21 - 26 kwietnia będziemy mogli obejrzeć najlepsze filmy z Afryki ostatnich dwóch lat i wspólnie świętować 10 urodziny festiwalu. Przedsprzedaż biletów wystartuje w najbliższy piątek ? 27 marca. Warto już teraz zapoznać się z programem filmowym i odwiedzić KINOTEKĘ, gdyż przygotowaliśmy atrakcyjne ceny biletów i karnetów. Bilet w przedsprzedaży kosztuje 12 zł (wyjątkiem jest bilet na film otwarcia w cenie 15 zł). Istnieje możliwości zakupu Karnetu 10+ (w tej cenie 10 lub więcej seansów w cenie 10 złotych). Bilety można kupować online poprzez stronę kina.

Festiwal otworzy nominowany do Oscara pełnometrażowy dokument ?Virunga? w reż. Orlando van Einsiedel, wyprodukowany przez Leonardo DiCaprio. To historia grupy odważnych i oddanych strażników, którzy z poświęceniem własnego życia starają się uratować jeden z najwspanialszych parków narodowych na świecie ? ostatniej ostoi goryli górskich. W obszarze zapomnianym przez świat, leżącym na granicy wpływów brudnej polityki i chciwego biznesu, grupa osób, głównie Kongijczyków, bohatersko podejmuje się niemożliwego: uratowania tej perły natury przed chciwością kłusowników, grup paramilitarnych, skorumpowanych oficjeli i zachodnich korporacji.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=wxXf2Vxj_EU[/youtube]

Zamkniemy znakomitym filmem ? ?Timbuktu? w reż. Abderrahmane Sissako. Obraz to jeden z pięciu filmów nominowanych do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, który triumfował także w trakcie tegorocznej, 40. edycji Cezarów.

Akcja  ?Timbuktu? dzieje się w mieście w Mali, nad rzeką Niger, w którym władze przejęli dżihadyści, którzy narzucają mieszkańcom terrorystyczny reżim. Nie wolno im palić papierosów, tańczyć, śpiewać ani słuchać muzyki. Zakazana jest nawet piłka nożna. Najbardziej poszkodowane są jednak kobiety, całkowicie wyłączone z życia społecznego, którym narzuca się przestrzeganie absurdalnych nakazów. Kisane i jego rodzina jako nieliczni zostali oszczędzeni z chaosu zaprowadzonego przez nową władzę. Sytuacja zmienia się jednak drastycznie, kiedy mężczyzna nieumyślnie zabija sąsiada. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom, które wyciągną wobec niego przedstawiciele nowego reżimu.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=Cs2dYAlbINY[/youtube]

Ponadto w programie znalazły się nagrodzone na festiwalach filmowych na całym świecie fabuły i dokumenty, filmy pokazujące różnorodność krajów Afrykańskich z perspektywy ich mieszkańców.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz