Srebrna Żaba dla „Heli”

Film ?Heli? w reżyserii Amata Escalante, otrzymał Srebrną Żabę na XXI. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Nagrodę otrzymał autor zdjęć Lorenzo Hagerman. Film wejdzie do kin 31 stycznia 2014 roku.

?Heli? jest również zdobywcą Złotej Palmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w kategorii Najlepszy Reżyser oraz jest meksykanskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Wraz z filmem ?Heli? do kin wejdzie krótka animacja Polki Małgorzaty Rżanek ?Danse Macabre?, pokazywana na MFF w Cannes w Konkursie CINEFONDATION.

Amat Escalante o filmie: ? Zastanawiam się, co czuje człowiek żyjący w atmosferze ciągłego lęku, nieustannej przemocy. Pokazuję ludzi, którzy muszą sobie radzić z napięciem, zagrożeniem. Opowiadam o rzeczach ekstremalnych, ale taki jest Meksyk. W tym kraju strach jest wszechobecny, przemoc dotyczy wszystkich, nawet jeśli w danej chwili jej nie widać, to ciągle się tli, czeka w ukryciu.?

Estela ma 12 lat i właśnie szaleńczo zakochała się w młodym uczniu szkoły policyjnej, który chce, żeby razem uciekli i wzięli ślub. Jej brat Heli będzie musiał stawić czoła panującej wokół przemocy, aby doprowadzić do tego, żeby marzenie nastolatków się spełniło. Film w brutalny sposób pokazuje działanie karteli narkotykowych i skorumpowanej policji.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz