Sprawdź, czy można żyć inaczej: zobacz fragmenty „Komuny” Thomasa Vinterberga.

Już 19 sierpnia do kin trafi nowy film Thomasa Vinterberga, twórcy nominowanego do Oscara ?Polowania?. "Komuna" to historia Anny, która ma dość mieszczańskiego życia i namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudnym, ustatkowanym życiem i konserwatyzmem epoki. Wspólnie postanawiają stworzyć komunę w wielkiej willi, która nieoczekiwanie przypadła im w spadku.

kadr z filmu "Komuna"

Prezentujemy 2 fragmenty filmu, w których poznajemy powody, dla których Anna chciałaby mieszkać w komunie, oraz sposób, w jaki jej członkowie rozwiązują codzienne problemy życia w grupie.

Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia. Namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudnym, ustatkowanym życiem i konserwatyzmem epoki. Wspólnie postanawiają stworzyć hipisowską komunę w wielkiej willi, która nieoczekiwanie przypadła im w spadku.

Wraz z Anną i jej rodziną zostajemy zaproszeni do życia we wspólnocie, której członkowie razem się budzą i zasypiają, wspólnie gotują, jedzą i powierzają sobie sekrety. Jednak przyjaźń, miłość i tolerancja żyjącej pod jednym dachem grupy zostaje wystawiona na próbę, kiedy mąż Anny zwierza się jej ze swoich planów. Chciałby, aby do komuny dołączyła znacznie młodsza dziewczyna, w której się zakochał.

?Komuna? to najnowszy film Thomasa Vinterberga, najważniejszego ? obok Larsa von Triera ? duńskiego reżysera, twórcy ?Festen?, ?Z dala od zgiełku? i nominowanego do Oscara ?Polowania?. W roli głównej wystąpiła Trine Dryholm, największa gwiazda duńskiego kina, nagrodzona za najlepszą rolę kobiecą na ostatnim festiwalu w Berlinie, znana z pamiętnych ról w filmach Susanne Bier (?Wesele w Sorrento?, ?W lepszym świecie?).

Vinterberg sam spędził dzieciństwo z rodzicami w hipisowskiej wspólnocie, dzięki czemu w ?Komunie? z autobiograficzną przenikliwością obserwuje swoich bohaterów i sytuacje, w jakich się znajdują.

"Komuna" w kinach od 19 sierpnia 2016

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz