Spotkanie z Michałem Pirógiem w kinie Atlantic

Zgłoszenia na spotkanie:

Aby wziąć udział w spotkaniu 15 kwietnia należy zgłosić chęć uczestnictwa do piątku 11 kwietnia na adres kontakt@entropiaslowa.pl . Mamy do rozdania 10 podwójnych zaproszeń. Każdy mail zostanie przez nas potwierdzony. Liczba miejsc ograniczona! 

Determinacja jest siłą, dzięki której mogą spełnić się marzenia, pod warunkiem, że będzie jej towarzyszyć odwaga i przekonanie, że zawsze warto być wiernym sobie. Michał Piróg po raz pierwszy tak szczerze opowiada o trudnej drodze do spełnienia marzeń, odkrywaniu korzeni, odważnym coming-oucie oraz o tym, dlaczego nie wierzy w słowo ?nigdy?. ?Chcę żyć? to portret pewnej niezwykłej medialnej postaci z bardzo zwykłymi marzeniami, ale także historia polskiego społeczeństwa i przemian jego świadomości na przestrzeni ostatnich 30 lat.

Michał Piróg jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiego showbiznesu. ?Chcę żyć? to jego pierwsza, bardzo szczera autobiografia. Swoją opowieść zaczyna od historii z wczesnego dzieciństwa. Urodził się w Kielcach. Rodzice półtorarocznego Michała usłyszeli smutną diagnozę: w wyniku zbyt dużej dawki szczepionki chłopiec miał nigdy nie stanąć na nogi. Historia potoczyła się jednak inaczej. Walka z chorobą sprawiła, że stracił wiele dni dziecięcej swobody, zyskał jednak wrażliwość, która ukształtowała jego dalsze losy. W wieku 16 lat odkrył, że miłością jego życia jest taniec. Specjaliści orzekli, że już za późno na profesjonalną karierę. Dzięki determinacji Michał zdołał udowodnić, jak bardzo się mylili.

W ?Chcę żyć? Michał opisuje wszystkie przeszkody, które musiał pokonać, aby dotrzeć tam, gdzie zawsze pragnął. Przedstawia kluczowe momenty swojego życia, punkty zwrotne, w których odkrył swą prawdziwą tożsamość. Bezkompromisowość oraz absolutna uczciwość autora sprawiają, że książka na długo pozostaje w pamięci. Po pierwsze jest to historia jednostki o silnym charakterze i ogromnej wrażliwości, jej walki z systemem i drodze do odnalezienia w sobie równowagi. Po drugie opowieść ta obnaża właściwe polskiemu społeczeństwu kompleksy i zahamowania. Michał otwarcie mówi o swoim homoseksualizmie, nie waha się także opowiedzieć o atakach, z jakimi na co dzień się spotyka z tego powodu. Bez żalu i goryczy, za to z głęboką refleksją nad motorem ludzkich działań opowiada o tym, co mu w świecie przeszkadza oraz co go motywuje. Autor przepuszcza polską rzeczywistość przez pryzmat własnych doświadczeń, uzyskując tym samym wyrazisty obraz konfliktu ? tego wewnętrznego, ale i międzyludzkiego, międzypokoleniowego.

Być wiernym sobie ? nawet jeśli wszyscy wokół uważają cię za nieco zwariowanego. Nie przestawać marzyć ? nawet jeśli twoje marzenia wydają się nierealne. Pozwolić sobie na miłość ? nawet jeśli miałaby wywołać sprzeciw i wymagać poświęceń. Na własnym przykładzie Michał pokazuje, że zawsze warto mówić głośno o swoich przekonaniach. ?Chcę żyć? to inspirująca opowieść o dążeniu do szczęścia, które jest prawem każdego.

Michał ma wiele twarzy ? utalentowany tancerz z wieloma sukcesami na koncie, obecnie choreograf, postać medialna, ale przede wszystkim chłopak z małego miasta z bardzo typowymi pragnieniami: samorealizacji, wolności i szczerej miłości. Pełen dystansu wobec siebie, nie stwarza go wobec innych ? jest lubiany ze względu na swoją otwartość, bezpośredniość i zaangażowanie w sprawy społeczne. ?Chcę żyć? to uniwersalna historia o odwadze, na którą trzeba się zdobyć, by zacząć spełniać swoje marzenia oraz o wszystkich ciemnych stronach, które mają te już spełnione.

?Trzymacie Państwo w rękach książkę o niezbyt wyrośniętym żydowskim geju z Kielc, który oglądając przed laty teledyski Madonny ubzdurał sobie, że tak jak ona, będzie kiedyś zmieniał świat. I to nie tylko pod względem artystycznym?.

Premiera: 16 kwietnia 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz