Spotkanie z Julią Hartwig w Kinie Atlantic!

Fundacja Zeszytów Literackich, Miasto Stołeczne Warszawy oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie z Julią Hartwig autorką tomu "Dziennik amerykański" oraz laureatką Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. 8 kwietnia 2015 o godzinie 18.00

Spotkanie poprowadzi Janusz Drzewucki Gospodarzem wieczoru będzie Artur Wolski Fragmenty książki przeczyta Małgorzata Foremniak Spotkaniu będzie towarzyszyła prezentacja zdjęć z pobytu Julii Hartwig w Ameryce Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia "Dziennika Amerykańskiego" i zdobycia autografu Wstęp wolny.* Liczba miejsc ograniczona!

* Aby wziąć udział w spotkaniu 8 kwietnia, należy do wtorku 7 kwietnia, wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w tym miejscu (proszę kliknąć na link) Zaproszenie dla 2 osób

Po spotkaniu zapraszamy na słodki poczęstunek przygotowany przez Cukiernie A. Blikle

"Osobą, która opowiada, jest kobieta z polskiej inteligencji, mająca za sobą doświadczenia lat wojny, dużo podróżująca, o znacznej wiedzy o sztuce, wyposażona w znajomość obcych języków, zadomowiona w trzech miastach: Warszawie, Paryżu i Nowym Jorku. Osoba ta jest też poetką, szukając określenia, wybrałbym przymiotnik: wykwintną".  

Czesław Miłosz 

"Jest to książka niezwykła. Jedna z najważniejszych pozycji literatury faktu ostatniego wieku. Wspaniała książka o Ameryce, przenikliwa i głęboka. Zawiera rewelacyjne obserwacje, w wielu przypadkach odkrywcze, i to nie tylko dla polskiego czytelnika. Spostrzegawczość i wprost niezwykła kultura zapisu są w tym dzienniku jednoczesne". 

Ryszard Kapuściński 

"Zawiera się w tym dzienniku niemal wszystko, co potrafiłam powiedzieć o zamieszkiwanym wówczas kraju. Lubię wspominać tamten czas, tamtejsze życie i szeroki oddech tych przestrzeni, od oceanu po ocean".

Julia Hartwig

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz