Spotkanie Filozoficzne z filmem „Zupełnie Nowy Testament” w Warszawie, Krakowie i Poznaniu

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski kontynuują jesienno-zimowy sezon Spotkań Filozoficznych w Kinie Muranów. 16 grudnia (środa) o godz. 19:00 zapraszamy na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy boską komedię ?Zupełnie Nowy Testament" w reż. Jaco Van Dormaela. Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi dr Adrian Kuźniar z Instytutu Filozofii Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

? BILETY ? 20 zł ? KUP ONLINE

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/FilozofiaWARSZAWA/

Dr Adrian Kuźniar ? adiunkt w Zakładzie Filozofii Nauki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze ogniskują się wokół zagadnień z dziedziny metaetyki, ontologii i filozofii nauki. Jest autorem wydanej nakładem Wydawnictwa Naukowego ?Semper? monografii pt. Język i wartości oraz szeregu artykułów naukowych opublikowanych w czołowych polskich czasopismach filozoficznych. Przebywał na stypendiach naukowych m.in. w University of Manchester i University of Aberdeen w Wielkiej Brytanii, Uniwersytecie w Oslo w Norwegii oraz Uniwersytecie Islandzkim. Miłośnik klasyki literatury pięknej.

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Spotkania Filozoficzne w pozostałych miastach:

POZNAŃ: 16 grudnia (środa) o godz. 21:00 w Kinie Muza Spotkanie po projekcji poprowadzi Andrzej Marzec ? filozof, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu.

? BILETY ? 18 zł (normalny) 15 zł (ulgowy) 20 zł (loża) ? KUP ONLINE

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/FilozofiaPOZNAN/

KRAKÓW: 15 grudnia (wtorek) o godz. 18:00 w Kinie Pod Baranami Dyskusję z widzami poprowadzi pracownik naukowy Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

? BILETY ? 18 zł (normalny) 14 zł (ulgowy) 12 zł (senior) ? KUP ONLINE

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/FilozofiaKRAKOW/

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=RRwujLKs1yw[/youtube]

Zachęcamy do udziału w spotkaniach jeśli: - poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia, - interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega, - chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli, - cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe, - pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje, - wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię. Tego wszystkiego nauczy cię FILOZOFIA.

Zapraszamy!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz