„Śpiąca Królewna” – spotkanie dla dzieci ze sztuką baletu w Kinie Praha!

Zapraszamy najmłodszych widzów wraz z opiekunami na spotkanie dla dzieci ze sztuką tańca towarzyszące transmisjom przedstawień baletowych ?Bolshoi Ballet Live? w Kinie Praha.

2 marca o godz.10.30 zapraszamy dzieci na spotkanie ze sztuką tańca towarzyszące transmisjom przedstawień baletowych ?Bolshoi Ballet Live" w Kinie Praha. Porozmawiamy o tańcu i poznamy bohaterów baletu ?Śpiąca Królewna?, a Ana Kipshidze i Eduard Bablidze - tancerze Polskiego Baletu Narodowego zaprezentują kostiumy sceniczne i zatańczą fragment baletu. Dzieci będą miały okazje poznać sztukę tańca klasycznego od podszewki i przygotować się do odbioru spektakli baletowych. Przewidziano także konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Wydawnictwo Studio Blok, wydawcę serii Bajki baletowe.

?Śpiąca królewna? to jeden z trzech najsłynniejszych baletów świata. Muzykę skomponował Piotr Czajkowski, a układ choreograficzny stworzył Marius Petipa ? ojciec rosyjskiego i światowego baletu klasycznego. Na scenie Teatru Bolszoj spektakl został zrealizowany w iście bajkowym stylu, w przebogatej scenografii i kostiumach. Swoją wersję choreograficzną przygotował długoletni dyrektor moskiewskiego zespołu Jurij Grigorowicz. Barwne widowisko przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych zafascynowanych sztuką baletową na najwyższym poziomie.

Prowadzenie: Katarzyna Gardzina- Kubała Patronat: Fundacja ?Terpsychora? Po warsztatach odbędą się pokazy filmów z cyklu ?Reksio? i ?Przygody Myszki?. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu ?PRAHA DZIECIOM - rodzinne poranki artystyczno-filmowe?. Szczegółowy program poranków na www.kinopraha.pl

Zapraszamy najmłodszych na spotkania z cyklu ?PRAHA DZIECIOM ? rodzinne poranki artystyczno-filmowe!?

?Śpiąca Królewna? - spotkanie dla dzieci ze sztuką baletu w Kinie Praha w ramach cyklu ?PRAHA DZIECIOM ? rodzinne poranki artystyczno-filmowe? 2 marca, godz.10.30 Cena biletu: 15 zł (dla dzieci jak i dorosłych obowiązuje jedna cena biletu)

REZERWACJA BILETÓW: Kasa Kina Praha ul. Jagiellońska 26 03-719 Warszawa tel. 22 343 03 02

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz