Spektakularna metamorfoza! Dziesięcioletni Federico Ielapi w roli Pinokia

Federico Ielapi zadebiutował w kinie w 2016 roku w niezapomnianej i zabawnej interpretacji Checco Zalone w hicie „Quo vado?” w wieku zaledwie sześciu lat. Film w ciągu dwunastu dni od wejścia na ekrany zainkasował ponad 52 mln euro i tym samym został rekordzistą w całej historii kina włoskiego. Dziesięcioletni dziś Federico nie zwalnia tempa – na ekrany polskich kin wchodzi właśnie „Pinokio” w reżyserii Matteo Garrone, w którym młodziutki aktor wciela się w główną rolę. Każdego dnia na planie musiał poddawać się trwającej trzy godziny charakteryzacji, która upodabniała go do drewnianego pajacyka. Mimo trudów pracy młody aktor wykazał się dużym profesjonalizmem, a efekt końcowy już dziś można podziwiać w kinach.

Imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja „Pinokia” Carlo Collodiego – najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów, którą przetłumaczono na rekordową liczbę ponad 260 języków świata. W roli słynnego Gepetta wystąpił nagrodzony Oscarem za rolę w produkcji „Życie jest piękne” Roberto Benigni. Reżyserii podjął się dwukrotnie nagrodzony Grand Prix na festiwalu filmowym w Cannes Matteo Garrone – wizjonerski twórca „Pentameronu” i „Gomorry”. Za wyjątkową oprawę muzyczną odpowiada laureat Oscara i Złotego Globu Dario Marianelli. Nowa wersja „Pinokia” to również baśniowe postaci, których niesamowity wygląd to efekt drobiazgowej pracy wybitnego charakteryzatora Marka Couliera – dwukrotnego zdobywcy Oscara, który ma na swoim koncie pracę przy takich hitach jak „Jurrasic World: Upadło królestwo”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” czy serii „Harry Potter”.

Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.

„Wizualne bogactwo”

Variety

„Czysta magia”

Hollywood Reporter

„Satysfakcjonujący spektakl”

The Guardian

„Najbardziej przekonująca, zabawna i wzruszająca fabularna ekranizacja wybitnej książki Carlo Collodiego”

Screen Daily

„Pięknie wykreowana historia, która wiernie oddaje oryginał będąc wciąż autorskim filmem”

BFI

„Matteo Garrone reżyseruje film z Roberto Benignim w roli głównej – jego „Pinokio” jest wspaniałą gotycką opowieścią, która ucieleśnia urok oryginału”

Indiewire 

„Garrone dokonał czegoś, co do tej pory udało się tylko Disneyowi – nadaje tej opowieści uniwersalny rezonans emocjonalny”

Screen International

„Zaskakująco świeża i wartościowa wycieczka do znanego na pamięć klasyka z morałem”

Film.org

Film już w kinach


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.