Spectator partnerem II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji!

Spectator ? dystrybutor filmowy, który ceni krótkie metraże i lubi dołączać je do filmów pełnometrażowych, został partnerem II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. W ramach współpracy Spectator wprowadzi do kin jako dodatek do jednej z nadchodzących premier dwa filmy z sekcji Animowane Fraszki festiwalu O!PLA. Jedna zostanie wyłoniona w ramach Plebiscytu Publiczności. Drugi wybierze zespół Spectatora. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Wielkiego Finału 8 czerwca w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI O!PLA 2014 (21.03.2014 ? 31.05.2014) odbył się ? symbolicznie ? w 44 MIEJSCOWOŚCIACH: 39-ciu MIASTACH i 5-ciu WSIACH! Podobnie, jak w zeszłym roku, podstawą O!PLA jest konkurs najnowszej polskiej animacji dla widzów dorosłych, przeprowadzony w 5 kategoriach: STUDYJNEJ, SZKOLNEJ, WIDEOKLIP, OFF&WORKSHOP oraz ANIMOWANE FRASZKI (od 2014). O tym, do kogo powędrują w tym roku Tobołki Koziołka Matołka, przez 2 i pół miesiąca decydowali widzowie w całej Polsce, bo to Oni, i tylko Oni, są Jurorami na O!PLA. W dniach 5-8 czerwca 2014 w Łodzi odbędzie się Wielki Finał II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Laureatów poznamy 8 czerwca na Ceremonii Zamknięcia Festiwalu w Muzeum Kinematografii w Łodzi (pl. Zwycięstwa 1). Wtedy też zostanie ogłoszony zwycięzca wybrany przez zespół Spectatora. Nagrodą będzie dołączenie Fraszki do pełnometrażowego filmu dystrybuowanego w kinach studyjnych w całym kraju.

Spectator to pierwszy dystrybutor w Polsce, który regularnie dołącza szorty do pełnych metraży i wprowadza je do kin. Wprowadziliśmy w taki sposób 7 krótkich metraży, m.in. ?Danse macabre? Małgorzaty Rżanek, ?Gwizdek? Grzegorza Zaricznego oraz ?Nois? Przemysława Adamskiego. Zorganizowaliśmy dwa konkursy na nakręcenie filmu do 10 minut, skierowane zarówno do zawodowców, jak i amatorów: ?Horror w szortach? i ?Sex w szortach?. Zwycięskie filmy weszły do polskich kin.

W tym roku planowane jest ogłoszenie kolejnej edycji konkursu. Szczegóły będą znane latem.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz