Specjalny pokaz filmu „Matteo” oraz spotkanie z gośćmi w Kinie Praha”!

Kino Praha zaprasza 6 grudnia o godz. 17.00 na specjalny pokaz filmu ?Matteo? oraz spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem, prof. Marią Ryś oraz reżyserem filmu Michałem Kondratem.

W ramach spotkania zostanie poruszona tematyka wartości chrześcijańskich, a w szczególności szacunku do życia. Obecnie często dyskutuje się nad zasadami moralnymi. Jakie to są zasady? Jak je rozumieć i realizować w życiu codziennym? Na te oraz inne pytania odpowie prof. Bogdan Chazan, prof. Maria Ryś oraz gość specjalny - reżyser filmu ?Matteo? Michał Kondrat.

Film ?Matteo? opowiada historię Matteo Da Agnone człowieka niezwykłego, zakonnika, sławnego egzorcysty i zabójcy jednocześnie. Powszechnie znanego ze swej siły i pokory w zwycięskiej walce z demonami. Żył w XVII stuleciu i niemal całe życie poświęcił uwalnianiu ludzi z mocy szatana. Choć nie żyje od czterech wieków, nadal ma władzę nad złymi duchami. Opętani przez nie udają się do jego grobu i tam zostają wyzwoleni.  W filmie zobaczymy m.in. scenę, w której o. Cipriano de Meo ? Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów prosząc o pomoc Matteo w okiełznaniu demona, słyszy rozpaczliwy krzyk złego ducha: Nie! Tylko nie on! Oprócz wspomnianego już o. Cipriano de Meo w filmie występują ks. Nazareno M. Galullo, charyzmatyk i prof. Maria Cristina Melloni, specjalizująca się w badaniu historii. Wszyscy usiłują wyjaśnić, kim naprawdę był Matteo Da Agnoe, jak przebiegało jego życie, co można znaleźć w dokumentach miasta Agnone i co o tym wszystkim sądzi Stolica Apostolska. Film Michała Kondrata zawiera naprawdę sceny oddziaływania mocy zmarłego czterysta lat temu egzorcysty. To dokument, który porusza do głębi i udanie pokazuje coś, co trudno objąć umysłem, coś, w co można tylko uwierzyć?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz