Specjalny pokaz „Apostoła”

Ars Independent Festival oraz Klub Filmowy Ambasada zapraszają na pokaz pierwszej pełnometrażowej animacji lalkowej wyprodukowanej w Europie! ?Apostoł? Fernando Cortizo to niezwykła mieszanka filmowych i kulturowych konwencji, łącząca kino grozy, fantastykę, czy czarną komedię.

Kryminalno-surrealistyczna intryga wiedzie publiczność od murów więzienia po tajemnicze i mroczne miasteczko z mrożącym krew w żyłach sekretem skrywanym przez jego mieszkańców. Główny bohater wikła się w wydarzenia wzorowane na legendach i zabobonach, a napięcie rośnie, upodabniając ?Apostoła? do thrillera z fantastycznymi odniesieniami w tle. Ale oprócz historii o chciwości, ludzkiej naturze, religii i przesądach, film Cortiza to przede wszystkim piękna oprawa audiowizualna: dopracowane szczegóły, mroczna kolorystyka, charakterystyczne postaci o satyrycznym rysie i zapadająca w ucho muzyka uznanego kompozytora Philipa Glassa.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=vTxi6XrsdMU[/youtube]

Seans odbędzie się 17 czerwca o godz. 18.30 w katowickim Kinie Kosmos. Prelekcję i dyskusję poprowadzi Ewa Drab ? filmoznawczyni, tłumaczka i dziennikarka filmowa pisująca m.in. dla Stopklatki.

Organizatorem Ars Independent Festival jest Instytucja Kultury Katowice ? Miasto Ogrodów.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz