Specjalnie na Dzień Ojca: pokaz filmu „Jak ojciec i syn” w kinie Muranów wraz z dyskusją

Z okazji Dnia Ojca zapraszamy Państwa na specjalny pokaz filmu ?Jak ojciec i syn? Hirokazu Koreedy, połączony z dyskusją pt. ?Tatą być ? wyzwania i radości bycia ojcem we współczesnym świecie?. Pokaz odbędzie się 24 czerwca o godz. 18:00 w warszawskim kinie Muranów.

W dyskusji udział wezmą Marianna Kłosińska, prezeska Fundacji Bullerbyn, Krzysztof Górski, psychoterapeuta i trener współpracujący z Fundacją Sto Pociech oraz dr Aleksander Kisil z Fundacji Ojcostwo Mistrzostwo.

Serdecznie zapraszamy na pokaz i dyskusję ? nie tylko ojców!

Fundacja Bullerbyn poprzez projekt ?Wioska Bullerbyn? szkoli rodziców i wychowawców w zakresie umiejętności społecznych i wychowawczych oraz organizuje aktywne formy spędzania czasu wolnego dzieci i rodziców obejmujące działania psychoedukacyjne dla całej rodziny.

Fundacja Sto Pociech zajmuje się wspieraniem rozwoju rodziny, pojmowanej jako miejsce twórczego wzrastania zarówno dzieci, jak i rodziców, oraz wzmacnianiem rodziców ? szczególnie mężczyzn ? w roli obecnych i aktywnych ojców.

Fundacja Ojcostwo Mistrzostwo zajmuje się propagowaniem aktywnego, świadomego i radosnego ojcostwa poprzez organizowanie spotkań, szkoleń oraz wyjazdów ojców z dziećmi, edukując oraz pomagając mężczyznom stać się lepszymi ojcami.

"Jak ojciec i syn" to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem.

Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają - obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak - w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu - wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?

"Jak ojciec i syn" już w kinach

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz