Specjaliści od efektów specjalnych zdradzają kulisy powstawania filmu „Disco polo”!

Blisko 400 ujęć efektowych zrealizowanych w dwa miesiące, takiego tempa produkcji efektów specjalnych nie miała dotychczas żadna polska produkcja filmowa. Mamy przyjemność zaprezentować materiał making of, w którym specjaliści od efektów specjalnych z wytwórni filmowej Alvernia Studios zdradzają w jaki sposób przyczynili się do stworzenia niezwykle barwnego świata, w którym rozgrywa się akcja filmu.

Nad efektami specjalnymi do filmu Macieja Bochniaka pracował międzynarodowy zespół   specjalistów, którzy przez dwa miesiące stworzyli 389 ujęć efektowych do filmu, starając się wzbogacić wizualnie materiał zebrany na etapie realizacji zdjęć. Zgodnie z wizją reżysera, by świat przedstawiony w filmie przypominał krajobrazy Ameryki, w niektórych ujęciach trzeba było zmienić niemal całkowicie tło za plecami aktorów, kreując od nowa ich otoczenie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=AlJ41tOBMvM[/youtube] Jak wspomina Mateusz Tokarz, VFX Supervisor z Alvernia Studios, pod którego nadzorem pracowali również specjaliści z  NoLabel (Kraków)  i TerminalFX (Kijów): ?Choć proces tworzenia efektów specjalnych do ?DISCO POLO? był bardzo złożony i intensywny, wszyscy wspominają ten czas jako dający mnóstwo radości i kreatywnych pomysłów." Efekty tej ciężkiej pracy od 27 lutego można oglądać w kinach w całej Polsce. Źródło: materiały prasowe

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz