Soundtrack do filmu „Manglehorn” amerykańskiego zespołu Explosions in the Sky!

26 czerwca do polskich kin trafi najnowszy film Davida Gordona Greena "Manglehorn" z Alem Pacino w tytułowej roli, a od 22 czerwca w Internecie dostępna jest ścieżka dźwiękowa do filmu. Autorami instrumentalnego soundtracku są amerykański post-rockowy zespół Explosions in the Sky, we współpracy ze specjalizującym się w ścieżkach dźwiękowych kompozytorem Davidem Wingo. Nie jest to pierwsza współpraca artystów - muzycy skomponowali również soundtrack do jednego z poprzednich filmów Greena - "Droga przez Teksas" (2013) z Paulem Ruddem i Emile Hirschem.

Zespół Explosions in the Sky pochodzi z Austin w Teksasie i istnieje od 1999 roku. Do tej pory wydali 6 albumów studyjnych - ostatni "Take Care, Take Care, Take Care" w 2011 roku - oraz są autorami 4 soundtracków. Ich muzyka jest prawie wyłącznie instrumentalna i często określana jako niezwykle "filmowa".

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=ETR_ESjEjr4[/youtube] [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=qNIyXo7tAOk[/youtube] [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=Vn6ua7SZeYY[/youtube] [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=dXctAgmSYag[/youtube]

"Manglehorn" w kinach od 26 czerwca

Angelo Manglehorn (Al Pacino) nigdy nie pogodził się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, pogrążony we wspomnieniach, większą bliskość czując do swojego kota niż do ludzi, których spotyka na co dzień. Przed laty sprowadził się do małego miasteczka, gdzie niewielu mieszkańców zna tajemnice z jego przeszłości. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn (Chris Messina) oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń (twórca ?Spring Breakers? Harmony Korine).

Raz w tygodniu Manglehorn celebruje swój mały rytuał: odwiedza lokalny bank, w którym pracuje intrygująca go kobieta (nagrodzona Oscarem za rolę w ?Fortepianie? Holly Hunter). Para samotników nawiązuje nić porozumienia, ale gdy dzielący ich dystans zacznie maleć, Manglehorn niespodziewanie znajdzie się na emocjonalnym rozdrożu. Będzie zmuszony dokonać wyboru między bezpiecznym życiem w cieniu przeszłości, a nieznanym, które może przynieść każdy nowy dzień.

David Gordon Green, jeden z najciekawszych amerykańskich reżyserów młodego pokolenia, zasłynął z kameralnych filmów wyróżniających się wyobraźnią i wrażliwością. Tym razem z legendarnego aktora, pamiętanego z ról w ?Ojcu chrzestnym?, czy ?Zapachu kobiety?, udało mu się wydobyć poruszającą i pełną ciepła kreację, bazującą na niuansach i detalach. ?Manglehorn? jest niczym późne piosenki Leonarda Cohena, co więcej, głos Ala Pacino do złudzenia przypomina głęboki bas piosenkarza. To poruszający portret skrywającego uczucia mężczyzny, któremu życie postanowiło dać jeszcze jedną szansę.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz