„Snajper” z wynikiem ponad 300 mln $ w amerykańskim box office

Nominowany do Oscara hit produkcji Warner Bros. Pictures oraz Village Roadshow Pictures Snajper zapisuje kolejne karty w historii kinematografii, przekraczając 15.02.2015 r. próg 300 milionów dolarów w amerykańskim box office. Informację tę ogłosił Dan Fellman, prezes ds. dystrybucji krajowej w Warner Bros. Pictures.

Wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda film Snajper, w którym w rolach głównych wystąpili Bradley Cooper i Sienna Miller, nadal przyciąga rzesze widzów zarówno do kin tradycyjnych, jak i przed ekrany kin IMAX w całym kraju. Jest to obecnie najbardziej dochodowy film wojenny w historii, najpopularniejszy film fabularny z udziałem Bradleya Coopera oraz drugi najbardziej dochodowy dramat dla dorosłych ze wszystkich, jakie nakręcono do tej pory. Ponadto to pierwszy film produkcji Warner Bros., który nie jest częścią żadnej filmowej serii, siódmy spośród wszystkich produkcji Warner Bros. i jeden z jedynie 50 filmów w historii kina, którym udało się osiągnąć taki wynik na rynku amerykańskim.

?To kolejny wyznacznik potwierdzający, jak niezwykły jest ten film. Rzadko mamy do czynienia z obrazami, które wzbudzają tyle emocji i zmuszają do refleksji tak wielu widzów. Gratuluję Clintowi Eastwoodowi i całej ekipie pracującej na planie Snajpera ogromnego sukcesu kasowego oraz umiejętności poruszania serc i umysłów widzów na całym świecie? ? stwierdził Fellman w swoim oświadczeniu.

Snajper dobrze radzi sobie również za granicą. Film zarobił do tej pory imponującą kwotę 85,7 milionów dolarów po premierze na zaledwie 40% rynków międzynarodowych. Kolejne obszary, m.in. Francja, Hiszpania, Japonia, Brazylia, Meksyk i Polska przygotowują się do rozpoczęcia dystrybucji kinowej w przyszłym tygodniu.

Eastwood wyreżyserował film Snajper na podstawie scenariusza autorstwa Jasona Halla na motywach książki Chrisa Kyle?a, Jima DeFelice?a i Scotta McEwena. Główne role zagrali Bradley Cooper i Sienna Miller, a producentami filmu byli Clint Eastwood, Robert Lorenz, Andrew Lazar, Bradley Cooper i Peter Morgan. Tim Moore, Jason Hall, Sheroum Kim, Steven Mnuchin i Bruce Berman pełnili funkcje producentów wykonawczych.

Snajper zdobył sześć nominacji Akademii Filmowej, m.in. w kategoriach najlepszy film, najlepszy aktor (Cooper) oraz najlepszy scenariusz adaptowany (Jason Hall). Ponadto Eastwood został uhonorowany przez branżę czwartą nominacją do nagrody stowarzyszenia reżyserów filmowych Directors Guild of America Award oraz nagrodą National Board of Review Award dla najlepszego reżysera. Film zdobył również inne wyróżnienia, m.in. nominacje do nagród stowarzyszeń producentów i scenarzystów filmowych: Producers Guild of America Award i Writers Guild of America Award oraz nominację do Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz