Słodki drań Hugh Grant i zdobywczyni Oscara ? Marisa Tomei na plakacie komedii ?Scenariusz na miłość?

Niezastąpiony w rolach słodkich drani Hugh Grant powraca do kin w najwyższej formie w filmie, który ? jak pisze ?The Independent?? przywodzi na myśl przebojowe ?Cztery wesela i pogrzeb?.  W ?Scenariuszu na miłość?, najnowszym dziele hollywoodzkiego specjalisty od komedii Marca Lawrence?a, brytyjski wieczny chłopiec wciela się w laureata Oscara, uwodzącego piękne kobiety na prowadzonym przez siebie kursie pisania scenariuszy. Jedną z nich, zdobywczynię Oscara ? Marisę Tomei ? prezentuje polski plakat filmu. Najnowsza komedia twórcy takich hitów, jak ?Czy słyszeliście o Morganach?, ?Prosto w serce?, czy ?Dwa tygodnie na miłość? trafi na ekrany 28 listopada.

?W ogóle nie przygotowywałem się do tej roli? ? żartuje Hugh Grant. ? ?Za to spędziłem mnóstwo czasu, pracując z Markiem Lawrence?em nad scenariuszem, czytając kolejne wersje i dzieląc się z nim tysiącem wkurzających sugestii. Uwielbiam jego filmy, zawsze mnie rozśmieszają. Jest w nich dużo uroku i niewinności. I wyróżniają się genialnymi dialogami. Podobnie, jak wiele innych jego filmów, ta historia również ma w sobie odrobinę nostalgii i smutku, które wyzierają spoza komediowej struktury.?

15 lat temu scenarzysta Keith Michaels (Grant) miał świat u stóp. Dowcipny, seksowny i rozchwytywany laureat najbardziej pożądanej filmowej nagrody świata ? Oscara. Teraz jest spłukany, rozwiedziony i cierpi na chroniczny kryzys twórczy. Jedyne, co mu zostało z czasów chwały, to zawyżone poczucie własnej wartości. Z nadzieją na zarobienie łatwych pieniędzy, przyjmuje ofertę poprowadzenia kursu pisania scenariuszy na niewielkiej uczelni. Selekcja na zajęcia, prowadzona osobiście przez ?profesora?, opiera się na prostych zasadach ? przyjęte zostają tylko ładne kobiety i brzydcy mężczyźni. Jednak wkrótce Keith, czarujący kursantki swoją hollywoodzką przeszłością, sam ulegnie czarowi jednej z nich (Marisa Tomei).

Media o filmie:

?Grant w komediowym popisie dekady? Irish Times ?Rewelacyjni Grant i Tomei? Daily Express ?Bohaterowie, których nie można nie lubić!? Empire Magazine ?Ujmująco śmieszny? Sky Movies ?Niczym ?Cztery wesela i pogrzeb?. Grant wciąż w najwyższej formie!? The Independent

?Scenariusz na miłość? w kinach od 28 listopada

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz