„Skorpion 2” – gdy rzeczywistość staje się fikcją

?Jedyna różnica pomiędzy rzeczywistością a fikcją polega na tym, że fikcja musi być prawdopodobna.? Mark Twain

Irlandia, lata 80. XX wieku. Wychowujący się na farmie w małej miejscowości chłopiec nie garnie się do pracy w gospodarstwie rolnym rodziców. Bardziej interesuje się matematyką, fizyką, a w szczególności szybko rozwijającą się informatyką. Mając 9 lat, spełnia swoje pierwsze marzenie i za uzbierane kieszonkowe kupuje komputer. Gdy zaledwie kilka lat później udaje mu się włamać do systemu informatycznego NASA, nikt w rodzinie nie wątpi już w jego geniusz. Firmę zakłada na długo przed ukończeniem 18 roku życia, a po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych rozwija ją w przedsiębiorstwo przynoszące miliony dolarów zysku. Fikcja? Brzmi nieprawdopodobnie, ale ten scenariusz napisało życie. To właśnie historia genialnego hakera Waltera O?Briena stała się inspiracją dla scenariusza serialu Skorpion. W amerykańskiej produkcji Elyes Gabel (znany z seriali Gra o Tron i Rodzina Borgiów) w roli charyzmatycznego szefa Scorpion Computer Services, wraz z całym zespołem różnej maści specjalistów, rozwiązuje skomplikowane problemy współczesnego cyberświata.

Przed premierą Skorpiona mieliśmy dziennie 70 wizyt na naszej stronie, teraz liczymy je w setkach tysięcy. Jeśli wcześniej podpisywaliśmy kontrakt raz na trzy miesiące, to obecnie nowy klient zgłasza się do nas średnio co trzy godziny. Dotąd nie było mi łatwo znaleźć specjalistów do naszego wymagającego zespołu. Teraz dziennie aplikuje do nas ponad 20 kandydatów z IQ ponad 150.* - przyznaje O?Brien, który jest również producentem wykonawczym serialu.

Wiele wątków serialu inspirowanych jest projektami zrealizowanymi przez firmę O?Briena dla rządowych agencji. Odtajnione ze względu na upływ czasu lub ujawnione przez zewnętrzne źródła takie jak WikiLeaks, trafiły do domeny publicznej i mogły stać się częścią scenariusza popularnej amerykańskiej produkcji. W drugim sezonie bohaterowie serialu ruszają na Kubę w poszukiwaniu serbskiego zbrodniarza wojennego, a Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych powierza zespołowi misję rozbrojenia niebezpiecznego rosyjskiego satelity.

Już w najbliższym odcinku drugiego sezonu serialu członkowie zespołu Skorpiona pojadą do Kazachstanu pod przykrywką członków ekipy filmowej. Wszystko po to, aby unieszkodliwić pocisk nuklearny sprzedawany przez terrorystów.

Serial emitowany jest na antenie AXN w poniedziałki o 21:00.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz