Skoro mogę dać dzieciom radość, to ja w to wchodzę! Robert Więckiewicz w dubbingu „Małego Księcia”

Robert Więckiewicz dołączył do polskiej obsady ?Małego Księcia?! W wysokobudżetowej ekranizacji jednej z najukochańszych książek wszech czasów zdubbingował Węża, któremu w angielskiej wersji językowej głos podkładał sam Benicio del Toro. Do polskich kin film trafi 7 sierpnia, by ? podobnie jak oryginał ? zachwycać dubbingiem pełnym gwiazd. W najnowszym dziele twórców ?Kung Fu Pandy?, ?Shreka?, ?Zaplątanych? i ?Epoki Lodowcowej?, poza Więckiewiczem, usłyszmy również Włodzimierza Pressa i Małgorzatę Kożuchowską w roli ?korpo-mamy? jednej z głównych bohaterek. A to jeszcze nie koniec niespodzianek związanych z obsadą ?Małego Księcia"!

Chociaż w dzieciństwie Więckiewicz najbardziej lubił książki o Dzikim Zachodzie, wobec fenomenu ?Małego Księcia? nie pozostał obojętny. ?Jest coś niesamowitego w tej małej książeczce, która od dawna należy do kanonu literatury? ? mówi i zdradza, kogo dubbinguje. ?Moja postać to wąż, któremu w oryginale użyczał głosu sam Benicio del Toro. Fakt, że znów dostałem rolę czarnego charakteru, jest nie tyle związany z barwą mojego głosu, co postrzeganiem mnie jako aktora-twardziela. A przecież w rzeczywistości jest zupełnie inaczej? ? śmieje się Więckiewicz. ?Granie twardego typa przychodzi mi łatwiej, bo sam taki nie jestem?.

?To jednak zabawne? ? dodaje ? ?gdy ktoś sobie myśli: ?skoro mamy rolę złego tygrysa, węża, smoka, to Więckiewicz będzie dobry?. Nie mam z tym problemu, bo wiem, że dzieci w kinie lubią się bać. Podążają za głównym bohaterem, ale też mają dodatkową satysfakcję i frajdę, gdy ten zły przegrywa. Zatem ? jeśli daję im radość i głos pasuje, to ja w to wchodzę.

Przy okazji sesji dubbingowej aktor podzielił się swoimi wrażeniami na temat filmu. ?Mamy tu do czynienia z fachową robotą i wykonaniem na światowym poziomie. Widać, że producenci nie szczędzili grosza i zatrudnili sztab najlepszych ludzi, osiągając jakość, do której przyzwyczaiły nas Pixar i Dreamworks. Powstał obraz energetyczny, fascynujący i familijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Dzieci odnajdują w nim coś dla siebie ? warstwę wizualną i sytuacje akcyjne. Reszta familii wejdzie w historię na nieco innym poziomie. Dostrzeże metafory i prawdy o życiu, które formułują nas od małego?.

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel ? Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

Wyprodukowany za 80 milionów dolarów ?Mały Książę?, to ekranizacja arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju ?Kung Fu Panda?, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy ?Shreka?, ?Zaplątanych?, ?Epoki Lodowcowej?, ?Iniemamocnych? i ?Wall-E?) ? nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada ? Pilota i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu - Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine?a de Saint Exupéry?ego. W oryginalnej obsadzie dubbingowej głosów postaciom użyczają m.in.: Jeff Bridges, James Franco, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Ricky Gervais, Benicio Del Toro i Paul Giamatti!

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=UsJeSwkJKP4[/youtube]

?Światowa klasa? ? pisał po premierze ?Małego Księcia? w Cannes Indiewire ? ?Jedna z najlepszych animacji tego roku. Oszałamiająco piękna, poruszająca i czarująca?. ?Urokliwa i wzruszająca baśń filmowa? (Onet), która ?wydaje się animacją spełnioną. Zrobioną delikatną wrażliwą ręką, mądrą, ambitną od strony realizacyjnej i angażującą merytoryczną zawartością. (?) ??Mały Książę? idealnie oddaje nie tylko charakter książki, ale również tę aurę niesamowitości, która w zbiorowym przeświadczeniu unosi się nad dziełem Saint-Exupery?ego?. (Film.org.pl). ?To cudnej urody produkcja, która z konfrontacji z oryginałem wychodzi obronną ręką? (Guardian). ?Jest po prostu znakomita!? ? podsumowuje The Hollywood Reporter.

?Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne ? o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji ?Małego Księcia? była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie ?Małego Księcia? to dla mnie magiczna rzecz? ? Mark Osborne, reżyser.

"Mały Książę" w kinach od 7 sierpnia

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz