Sierpniowe nowości VOD Cineman

5 sierpnia na Cineman VOD pojawi się kontynuacja wielkiego kinowego hitu, czyli "Moje wielkie greckie wesele 2". Tego samego dnia swoją premierę będzie miał nominowany do Oscara i Złotego Globu dramat "Mustang". Natomiast 19 sierpnia użytkownicy Cineman VOD będą mogli obejrzeć uhonorowany Nagrodą Publiczności na Festiwalu w Toronto film Ilyi Naishullera "Hardcore Henry".

Moje wielkie greckie wesele 2

"Moje greckie wesele 2" to kontynuacja komediowego hitu opowiadającego perypetie Touli i Iana, którzy muszą się zmierzyć z greckimi tradycjami rodzinnymi, bardzo odbiegającymi od amerykańskich zwyczajów. Wiele lat po ślubie Toula i Ian wciąż bezskutecznie próbują uwolnić się od wszędobylskich greckich krewnych. Gdy ich córka Paris wybiera się na studia, a rodzice Touli odkrywają, że ich małżeństwo jest nieważne, rusza prawdziwa lawina szalonych zdarzeń... W "Moim greckim weselu 2", podobnie jak w części pierwszej występują Nia Vardalos i John Corbett. Seniora greckiego rodu gra dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Michael Constantine, a w jego żonę Marię wciela się także nominowana do Złotego Globu Lainie Kazan. Reżyserem filmu jest Kirk Jones ("Wszyscy mają się dobrze" i "Jak urodzić i nie zwariować"), a autorką scenariusza - podobnie jak do pierwszej części - jest pomysłodawczyni całego projektu - Nia Vardalos, czyli filmowa Toula.

Mustang

"Mustang" to pokazywany w Cannes i Toronto debiutancki film Deniz Gamze Ergüven, który w 2016r. uzyskał nominację do Oscara i Złotego Globu w kategorii najlepszy film zagraniczny. Historia pięciu sióstr, które z dnia na dzień mają być wydane za mąż, podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet. Film został wyprodukowany w koprodukcji francusko-niemiecko-turecko-katarskiej. Reżyserię powierzono debiutującej Deniz Gamze Ergüven, która tym filmem podbiła światowe festiwale, zgarniając kilkadziesiąt nagród, w tym 4 Cezary, canneńską Label Europa Cinemas czy Europejską Nagrodę Filmową w kategorii odkrycie roku.

Hardcore Henry

19 sierpnia na Cineman VOD udostępniony zostanie "Hardcore Henry" - pierwszy pełnometrażowy film w historii kina, nakręcony całkowicie z perspektywy pierwszej osoby, typowej dla gier FPS. Film w reżyserii Ilyi Naishullera został wyróżniony przez publiczność festiwalu w Toronto jako najlepszy film w sekcji "Szaleństwo Północy". W filmie wystąpili: nominowany do Oscara Tim Roth ("Nienawistna ósemka", "Rob Roy") oraz Sharlto Copley ("Dystrykt 9", "Elizjum").

Również w sierpniu na Cineman VOD widzowie będą mogli zobaczyć australijski dramat "Powrót", oparty na motywach "Dzikiej kaczki" Ibsena z laureatem Oscara Geoffreyem Rushem w roli głównej, wzruszającą komedię "Już za tobą tęsknię" z Drew Barrymore i Toni Collette, czy dramat "Niewygodna prawda" o aferze Rathergate ze znakomitymi kreacjami Cate Blanchett i Roberta Redforda. Także w sierpniu swoją premierę będzie miał najnowszy film Terrence'a Malicka "Rycerz pucharów" ze zdobywcami Oscarów Christianem Balem, Cate Blanchett i Natalie Portman w obsadzie.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz