„Sherlock” i „Tutanchamon” – dwie widowiskowe premiery w styczniu w TVP2!

?Sherlock Holmes i upiorna panna młoda? ? specjalny pełnometrażowy odcinek opowiadający o przygodach najsłynniejszego detektywa na świecie, już w niedzielę, 17 stycznia 2016 r. o godz. 20:10 na antenie TVP2, tuż po światowej premierze w BBC. Ponadto od 21 stycznia 2016 r. w każdy czwartek o 21:45 Dwójka pokaże nowość ? widowiskowy mini serial historyczny ?Tutanchamon?.

17 stycznia 2016 r. o godz. 20:10, TVP2 zaprasza na odcinek specjalny ?Sherlock Holmes i upiorna panna młoda", w którym Holmes i Watson spróbują rozwiązać kolejną frapującą zagadkę w realiach wiktoriańskiej Anglii.

Jest rok 1895. Londyn epoki wiktoriańskiej. Przy Baker Street mieszka słynny detektyw, Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch). Od lat rozwiązuje najbardziej skomplikowane kryminalne zagadki tego miasta i okolic. W tej niełatwej pracy dzielnie sekunduje mu przyjaciel i powiernik, doktor medycyny, John H. Watson (Martin Freeman).

Uwagę Holmesa skupia tym razem niezwykła historia Tomasa Ricolettiego, który nagle spostrzega swoją żonę w stroju ślubnym sprzed lat. Cóż w tym dziwnego? Otóż nie byłoby nic, gdyby nie fakt, że kilka godzin wcześniej małżonka pana Ricolettiego popełniła samobójstwo. Duch pani Ricoletti w sukni ślubnej pojawia się uporczywie na ulicach Londynu i żąda zemsty? Ale cóż to za wyzwanie dla najsłynniejszego detektywa na świecie!

Czwarty sezon ?Sherlocka" widzowie TVP2 zobaczą premierowo w marcu 2016 r., a już teraz, w każdy piątek o godz. 22:15 Dwójka przypomina odcinki z sezonów 1-3.

Spektakularna, nakręcona z niezwykłym rozmachem, mini seria o jednym z najbardziej znanych, a jednocześnie najbardziej tajemniczym faraonie starożytnego Egiptu. Żądza władzy, miłość, zazdrość, dworskie intrygi, widowiskowe sceny batalistyczne, a wszystko to w bajkowej scenerii piasków Maroka, pięknych kostiumach i doskonałej obsadzie z laureatem Oscara, Sir Benem Kinglseyem w jednej z głównych ról w nowym serialu ?Tutanchamon?. Sześcioodcinkowy serial historyczny widzowie TVP2 zobaczą już od 21 stycznia w każdy czwartek o 21:45.

Zdjęcia do tej widowiskowej produkcji kręcone były w marokańskim Ouarzazate, gdzie ekipa ponad 650 osób przez wiele miesięcy pracowała w niemal 40-stopniowym upale, by jak najwierniej oddać realia architektoniczne Egiptu sprzed 3 tysięcy lat. Na potrzeby mini serii zrezygnowano z użycia green screenów, a w zamian zbudowano 65 planów filmowych, w tym monumentalną bramę do Teb, dziedziniec Pałacu Królewskiego, zapierającą dech świątynię Tutanchamona, dwanaście gigantycznych Sfinksów stojących u bram, czy wreszcie całą wioskę domków na obrzeżach miasta. Na wszystkich elementach scenograficznych ręcznie odtworzono antyczne hieroglify i piktogramy. Z równą pieczołowitością produkcja podeszła też do przygotowania ponad 5 tys. elementów garderoby składających się na kostiumy egipskich bohaterów, 1700 par butów, 300 sztuk ręcznie robionej biżuterii oraz 1000 sztuk broni.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz