Sherlock po raz pierwszy w kinach!

?Dr John Watson spotyka Sherlocka Holmesa? Brzmi znajomo? A co by było, gdybyśmy przenieśli się ze współczesności do późnej epoki wiktoriańskiej? Wyobraźcie sobie, że najsłynniejszy detektyw na świecie i jego najlepszy przyjaciel mieszkają na Baker Street w epoce parowozów, stylowych dorożek, cylindrów i surdutów.

Tej zimy fani Sherlocka będą mieli szansę uczestniczyć w specjalnym wydarzeniu. Sherlock po raz pierwszy trafi na ekrany kin, a zdobywcy nagród Emmy? Benedict Cumberbatch i Martin Freeman zadebiutują w swoich kultowych rolach jako Sherlock Holmes i Dr Watson na dużym ekranie.

Poznajcie Sherlocka w roku 1895!

Pełnometrażowy odcinek specjalny zatytułowany: Sherlock i upiorna panna młoda zostanie pokazany w polskich kinach tylko raz, w ramach specjalnego wydarzenia przed telewizyjną premierą, które odbędzie się 7 stycznia.

Sherlock i upiorna panna młoda to szczególny odcinek, którego akcja toczy się w wiktoriańskim Londynie roku 1895. Jego scenariusz został napisany przez Stevena Moffata i Marka Gatissa. Na ekranie poza Cumberbatchem i Freemanem pojawią się między innymi Rupert Graves, Una Stubbs, Louise Brealey, Amanda Abbington. Reżyserem jest Douglas Mackinnon (Doctor Who, Line of Duty).

Dodatkowo kinowa publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję zobaczyć 20 minutowy ekskluzywny materiał ? wycieczkę po Baker Street 221B ze współscenarzystą i producentem wykonawczym Stevenem Moffatem, a także making of z planu filmowego z udziałem Benedicta Cumberbatcha i Martina Freemana.

Sherlock jest produkcją Hartswood Films dla BBC One w koprodukcji z Masterpiece.

To globalny fenomen, skupiający publiczność od Berlina do Pekinu, od Teksasu do Tokyo. Serial został sprzedany do ponad 240 terytoriów na całym świecie, zdobył 12 nagród BAFTA, 7 nagród Emmy?, prestiżową Peabody Award oraz wyróżnienia Edinburgh TV Festival i Television Critics Association.

Tym razem robimy ogromny krok w przeszłość ? aż do wiktoriańskiego Londynu, którego ulice nigdy nie wyglądały tak znakomicie - mówi Steven Moffat.

To nie będzie jednak zupełnie inna produkcja ? dodaje Mark Gatiss. To jest nadal ten sam Sherlock, ma się nawet wrażenie, jakbyśmy zawsze kręcili go w roku 1895 roku. Ma tę samą wrażliwość. Oczywiście mówi trochę innym językiem, ale staraliśmy się, żeby był tak samo bystry i dowcipny, jak ten współczesny. W przeciwnym razie uzyskalibyśmy efekt zakurzonej i archaicznej historyjki z przeszłości, co zupełnie nas nie interesowało.

Bilety na specjalny pokaz Sherlock i upiorna panna młoda będą dostępne pod koniec roku. Więcej szczegółów pojawi się już wkrótce na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku "Sherlock w kinach".

BBC Worldwide jest komercyjnym ramieniem i wyłączną własnością British Broadcasting Corporation (BBC). Do jego zadań należy rozwój marek BBC, pozyskiwanie widzów, uzyskiwanie przychodów z reklam i ugruntowywanie renomy BBC na całym świecie. Aby osiągnąć te cele, BBC Worldwide inwestuje w produkcje BBC oraz komercjalizuje je i prezentuje na całym świecie, przestrzegając przy tym standardów i wartości BBC. Promuje również brytyjską kreatywność na świecie.W 2014/15, BBC Worldwide wygenerowało 138,6 mln zysku brutto i sprzedaż na poziomie 1001,8 mln oraz zwróciło 226,5 mln do British Broadcasting Corporation (BBC). Więcej informacji na: http://www.bbcworldwide.com/annualreview bbcworldwide.com twitter.com/bbcwpress

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz