„Shadow” – film reżysera „Domu latających sztyletów” i „Hero” już 24 kwietnia na VOD!

Wielki mistrz chińskiego kina Zhang Yimou, reżyser hitów Dom latających sztyletów, Hero, Wielki mur i Zawieście czerwone latarnie, a także laureat Złotego Lwa na Festiwalu w Wenecji za całokształt twórczości, powraca z kolejnym filmowym arcydziełem. Shadow, zachwycająca wizualnie historia z zapierającymi dech w piersiach scenami pojedynków, już 24 kwietnia na VOD! 

SHADOW 14.jpg

 „Zhang Yimou jest nie tylko jednym z najważniejszych reżyserów współczesnego kina; jego eklektyczne produkcje są świadectwem ewolucji globalnego języka filmu, a zarazem wyjątkowego rozwoju chińskiej kinematografii. (...) Stał się pionierem dzięki swojej umiejętności przekładania literatury, historii i bogactwa chińskiej kultury na unikalną i niepowtarzalną estetykę.” – podkreślał dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji – Alberto Barbera, gdzie w 2018 roku Zhang Yimou otrzymał Złotego Lwa dla „osobowości, która w szczególny sposób wywarła wpływ na kształt współczesnego kina”.  

SHADOW 5.jpg

Ten utalentowany reżyser powraca z zachwycającą wizualnie opowieścią o chęci zemsty, miłości, intrydze i żądzy władzy. Historia pełna widowiskowych, zapierających dech w piersiach scen pojedynków to prawdziwe arcydzieło, które The Hollywood Reporter okrzyknęło: „Najpiękniejszym filmem Zhanga Yimou!”. „To prawdziwa perełka, o której prędko nie zapomnicie!” dodaje Variety, a w entuzjastycznej recenzji New York Times pisze „To film rewolucyjny! Spektakularna obsada i nowatorskie, zapierające dech w piersiach sceny walki!”. Film na Rotten Tomatoes otrzymał aż 95 % pozytywnych ocen! 

Pełne tajemnic Królestwo Pei pogrążone jest w mroku spisków i rywalizacji o władzę, w której nawet intencje samego króla nie są jasne. Legendarny dowódca chcąc ocalić Pei przed wpływem swoich największych wrogów, sięga po skrywaną sekretnie broń – swój cień, który odtąd będzie stawiał czoła jego przeciwnikom. W sieci intryg i niedomówień szybko przestaje być jasne, kto jest nieprzyjacielem, a kto prawdziwym sprzymierzeńcem. Czy mimo wszystko dowódcy uda się zdemaskować wrogów i ocalić przed nimi ukochane Królestwo?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz