Sfera Konesera

Kochasz kino? A gdybyśmy umożliwili Ci dostęp do najlepszego kina światowego, w najwyższej jakości, którego nie zobaczysz nigdzie indziej? Chcemy być bliżej kina, odkrywać nowe tytuły, arcydzieła stworzone przez największe nazwiska, a jednak niedostępne na polskim rynku. Zapraszamy Cię w niezwykłą podróż filmową z kinem, jakiego nie zobaczysz nigdzie indziej w Warszawie.

Głośne tytuły, najlepsi twórcy, gorące tematy. Filmy nominowane do najważniejszych nagród

To jedyna okazja, by na dużym ekranie zobaczyć to, co do tej pory było nieodkryte. Nominowana do 6 Oscarów ?Nebraska?, nominowana do Oscara ?Niewidzialna kobieta?, to tylko początek. Zobacz więcej i bądź bliżej kina.

HARMONOGRAM: (daty projekcji mogą ulec zmianie) ?Nebraska? (Nebraska) - od 21 lutego Obraz nominowany do 6 Oscarów i 5 Złotych Globów. Film dwukrotnego zdobywcy Oscara z najlepszy scenariusz, w tym za ?Spadkobiercy?. W wyreżyserowanym przez Alexandra Payne filmie ?Nebraska?, ojciec i syn wyruszają w podróż po odchodzącym w niepamięć Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu wątpliwej fortuny i porozumienia, które kiedyś wydawało się niemożliwe. Film jest opowieścią o rodzinie Grantów z Hawthorne w Nebrasce, której senior ? teraz mieszkający w Billings w Montanie ? uparty i mrukliwy Woody (Bruce Dern w roli, która przyniosła mu nagrodę na festiwalu filmowym w Cannes) ma już za sobą swoje najlepsze czasy, wierzy jednak, że właśnie otrzymał od losu ostatnią szansę: informację o tym, że został szczęśliwym zwycięzcą loterii. Aby odebrać milionową fortunę, Woody musi szybko dostać się do biura loterii w Lincoln, Nebraska, co oznacza przebycie ponad tysiąca kilometrów. Dla człowieka, który jest w stanie przemieścić się tylko kilka przecznic zatrzymując się w międzyczasie na drinka, wydaje się to zadanie ponad siły. Zaniepokojony stanem umysłu swojego ojca jego bezradny syn David (Will Forte) decyduje się towarzyszyć mu w podróży, która początkowo bezsensowna, staje się współczesną rodzinną odyseją. Czarno-biały film oddaje mroczne piękno małomiasteczkowych Stanów Zjednoczonych. W komiczny sposób odpowiada na pytania dotyczące rodziny i jej zagadek, złudzeń, godności, poczucia własnej wartości i cichej tęsknoty za odkupieniem. Film otrzymał łącznie sześć nominacji do Oscarów?

?Wszystko stracone? (All Is Lost) ? od 28 lutego Obraz nominowany do Oscara, zdobywca Złotego Globu w kategorii najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa. Brawurowy film ze zdobywcą Oscara, Robertem Redfordem w roli głównej. Samotny facet, łódka i horyzont w oddali. ?Wszystko stracone? to film jednego aktora. Bezimienny mężczyzna, którego gra Robert Redford, żegluje przez ocean. Jego łódź uderza w dryfujący kontener, woda zalewa pokład. Bohater traci łączność z lądem. Zdany na siebie wprowadza w życie kolejne procedury ratunkowe. ?Po Chciwości chciałem rzucić sobie wyzwanie: w zupełnie inny sposób zadać podstawowe pytania dotyczące ludzkiej kondycji" ? mówił reżyser. ? ?Historia walki o życie nie potrzebuje godzinnych monologów". To film o przetrwaniu. Ale i o odzieraniu z nadziei. Poza krzykiem rozpaczy nie padają tu żadne słowa. Dech w piersiach zapierają podwodne zdjęcia i obrazy natury. J.C. Chandor proponuje refleksję nad miejscem człowieka w świecie i jego losem. Gorzką, ale prawdziwie przejmującą. Film zdobył Nagrodę Jury Amerykańskiego Festiwalu Filmowego w Deauville w 2013 roku.

?Mandela: droga do wolności?(Mandela: Long Walk To Freedom) ? od 14 marca Obraz nominowany do Oscara, zdobywca Złotego Globu. ?Mandela: droga do wolności? to długo oczekiwany film opowiadający historię charyzmatycznego przywódcy , ikony współczesnej historii świata Nelsona Rolihlahla Mandeli. Epicka opowieść pokazuje wyjątkowe życie od lat dziecięcych aż do pierwszych demokratycznych wyborów na Prezydenta RPA . Nominacja do Oscara? za piosenkę ?Ordinary Love?. W powojennym Johannesburgu, młody prawnik kupuje modne garnitury i szybkie samochody. Początkowo niechętny obrońca praw człowieka w ogarniętej apartheidem Republice Południowej Afryki, staje się uzbrojonym rewolucjonistą. Ścigany przez władze zostaje uwięziony na Robben Island, gdzie ma pozostać na zawsze zapomniany. Po latach uczy się przebaczać i zdobywa zaufanie swoich wrogów. Ojciec i dziadek, który nie zna swoich dzieci i wnuków wychodzi z więzienia, aby poprowadzić swój lud. Chłopiec, który na bosaka biegał po górach, zostaje pierwszym prezydentem wolnej Republiki Południowej Afryki. Żaden człowiek w historii nie dokonał tego, co Nelson Mandela. Zmieniając się z wojownika w rozjemcę, odmienił swój kraj dając przykład całemu światu. Ale cena, jaką zapłacił była bardzo wysoka. Odseparowany, po dwóch krótkich latach, od miłości swojego życia, Winnie, nie był w stanie ochronić jej przed apartheidem, który zrobił wszystko by złamać jej ducha. Kiedy on uczył się jak przebaczać, Winnie poznawała, co to nienawiść. Kiedy, jako wolny człowiek prowadził RPA do pokoju, ona wzywała do wojny. Wyszedł z więzienia stając się dla świata bohaterem, ale stracił jedyną kobietę, której zdjęcie miał przy sobie przez wszystkie te długie i samotne lata. Starszy mężczyzna spaceruje samotnie po pięknej okolicy rodzinnego Transkei. Inspiracją jego niezwykłego życia stały się dwa marzenia: wolność dla własnego kraju i miłość do kobiety. Nie udałomu się spełnić ich obu.

?Kobieta w ukryciu? (Invisible Woman) ? od 21 marca Obraz nominowany do Oscara. Film dwukrotnie nominowanego do Oscara Rapha Fiennesa Nelly (Felicity Jones), szczęśliwa żona, matka i nauczycielka, nie może zapomnieć o przeszłości. Jej wspomnienia, wywołane wyrzutami sumienia i poczuciem winy, zabierają nas do czasów ekscytującego, ale skomplikowanego związku, który łączył ją z Charlesem Dickensem (Ralph Fiennes). Dickens ? sławny, ale emocjonalnie izolujący się od otoczenia ? zakochuje się w Nelly, która pochodzi z rodziny aktorskiej. Teatr to dla pisarza arena życia. Jest świetnym aktorem?amatorem i lepiej czuje emocje, powstające na scenie czy płynące ze stron jego powieści, niż te pojawiające się w prawdziwym życiu. Nelly staje się jego muzą, ale płaci za to wysoką cenę. Oficjalnie nie może być towarzyszką życia żonatego pisarza. Na zawsze pozostanie kobietą ?w ukryciu?.

?Kłamstwa Armstronga? (Armstrong Lie) ? od 4 kwietnia- dokument. W 2009 roku Alex Gibney został zaangażowany do zrealizowania filmu o powrocie Lance?a Armstronga do kolarstwa. Projekt został na jakiś czas odłożony, po tym jak wybuchł skandal związany z dopingiem. Ponownie rozpoczęto go po publicznym wyznaniu kolarza. Film ?Kłamstwa Armstronga? rozpoczyna się w 2013 roku i prezentuje pasjonujące spojrzenie na jedną z najbardziej niezwykłych karier w historii sportu. Jak mówi sam Lance Armstrong: ?Nie żyłem z mnóstwem kłamstw, żyłem w jednym olbrzymim kłamstwie.? Lance Armstrong to jeden z najwybitniejszych kolarzy na świecie. Karierę rozpoczął w wieku lat 15 jako triathlonista, jednak skupił się na kolarstwie. W 1992 roku zajął 14 miejsce na igrzyskach w Barcelonie. Podpisał swój pierwszy kontrakt z Motorolą i odniósł wiele sukcesów min.: zdobył ?potrójna koronę?/prestiżowe wyścigi w USA/ wygrał 2 etapy Tour de France. W 1996 roku zdiagnozowano u Armstronga chorobę nowotworową. Intensywne leczenie pozwoliło na powrót do sportu w 1998 roku. W 2000 roku zdobył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas na Igrzyskach. W 2005 roku Armstrong po raz siódmy z rzędu wygrał Tour de France. Wkrótce ogłosił, że kończy swoją karierę. Jednak w 2008 roku, Lance Armstrong poinformował że wraca do kolarstwa, by promować walkę z rakiem. W 2012 został dożywotnio zdyskwalifikowany przez Amerykańska Agencję Antydopingową za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących i zabiegów, takich jak transfuzje krwi. W konsekwencji został pozbawiony przez MKOL brązowego medalu Olimpijskiego i wszystkich zwycięstw w Tour de France.

?Vermeer według Tima? (Tim's Vermeer) ? od 25 kwietnia Dokument nominowany do nagrody BAFTA. Pochodzący z Teksasu wynalazca, Tim Jenison usiłuje rozwiązać jedną z największych tajemnic sztuki: w jaki sposób siedemnastowieczny holenderski mistrz Johannes Vermeer (?Dziewczyna z perłą?; ?Kobieta w błękitnej sukni?) był w stanie namalować tak bardzo realistyczne obrazy na 150 lat przed wynalezieniem fotografii? Imponujący projekt badawczy, jakiego podejmuje się Jenison okazuje się być równie niezwykły jak to, co odkrywa. Trwający blisko dekadę projekt prowadzi Jenisona do Delft w Holandii, gdzie Vermeer tworzył swoje dzieła, na północne wybrzeże Yorkshire, gdzie spotyka się z artystą Davidem Hockneyem i ostatecznie do Pałacu Buckingham, gdzie może przyjrzeć się obrazowi Vermeera będącemu w kolekcji królowej. Vermeer, siedemnastowieczny malarz holenderski, znany jest z niemal fotograficznych szczegółów utrwalanych na swoich pracach, żywych kolorów i idealnie wykorzystanego światła. Od kilku lat badacze twórczości Vermeera sugerują, że mógł wykorzystać do wykonania swoich obrazów urządzenia znanego jako camera obscura (poczernione wewnątrz pudło z dziurą w jednej ze ścianek, która pozwala na to, aby dzięki promieniom światła odwrócony i pomniejszony obraz z zewnątrz był prezentowany na jednej ze ścian). Chociaż ta teoria obarczona jest pewnymi błędami, Jenison był nią tak zafascynowany, że efektem stał się projekt który obejmował m.in. wybudowanie repliki studia Vermeera czy mebli, które znajdują się na jednym z obrazów. Jenison zrobił wszystko, co mogło być udziałem samego Vermeera, włączając w to własnoręcznie wykonaną farbę.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz