Seweryn i Ogrodnik poddani zdumiewającej metamorfozie na planie filmu ?Ostatnia Rodzina?. Tak wyglądają Beksińscy!

Dwa tygodnie temu padł pierwszy klaps na planie ?Ostatniej Rodziny? ? filmu o rodzinie Beksińskich. Dziś możemy już pokazać, jak w tytułowych rolach prezentują się jego gwiazdy. Przemiana Andrzeja Seweryna w genialnego malarza Zdzisława Beksińskiego i Dawida Ogrodnika w jego syna Tomasza ? kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza, to jedne z najbardziej zdumiewających metamorfoz w polskim kinie ostatnich lat. ?Ostatnia Rodzina? w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy nagradzanego na całym świecie dokumentu ?Deep Love?, wejdzie na ekrany jesienią 2016 roku.

?Ostatnia Rodzina? to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielają się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka ? Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie?

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

Producentem ?Ostatniej Rodziny? jest studio Aurum Film (?Carte Blanche?). Reżyseruje Jan P. Matuszyński, twórca wielokrotnie nagradzanego na całym świecie dokumentu ?Deep Love?. Scenariusz filmu napisał Robert Bolesto. Tekst znalazł międzynarodowe uznanie, kwalifikując się do finału prestiżowego konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill (edycja 2010). Autorem zdjęć jest Kacper Fertacz, laureat wielu nagród za zdjęcia do filmu ?Hardkor Disko?. Za charakteryzację odpowiada Tomasz Matraszek (?Wałęsa. Człowiek z nadziei?, ?Katyń?, ?Karbala?), za kostiumy Emilia Czartoryska (?Noc Walpurgi?), montażystą będzie Przemysław Chruścielewski (?Deep Love?), zaś scenografia to dzieło Jagny Janickiej (?Pod Mocnym Aniołem?).

"Ostatnia rodzina" w kinach jesienią 2016 roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz