Seryjny morderca poluje w Polsce! Woronowicz, Kot, Bohosiewicz i Buzek na zdjęciach z ?Fotografa?

O Złote Lwy na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni będzie walczył m.in. mroczny thriller Waldemara Krzystka ? twórcy ?Małej Moskwy? i ?80 milionów?. Obraz zatytułowany ?Fotograf? opowiada o rosyjskim seryjnym mordercy, polującym na terenie Polski. W obsadzie: Adam Woronowicz, Tomasz Kot, Sonia Bohosiewicz i Agata Buzek. Film trafi do kin w całej Polsce 13 marca 2015 roku. 

Po ?80 milionach? - oficjalnym polskim kandydacie do Oscara i obsypanej nagrodami, w tym Złotymi Lwami festiwalu w Gdyni,  ?Małej Moskwie? Waldemar Krzystek powraca z nowym filmem. ?Fotograf? to mroczna opowieść o seryjnym mordercy, który poluje na swoje kolejne ofiary na terytorium Polski. Psychopata pozostawia przy ciałach swoich ofiar charakterystyczne dla pracy policyjnych ekip śledczych kartoniki z numerami. Zyskuje przez to przydomek ?Fotograf?. Po fali morderstw w Moskwie, funkcjonariusze rosyjskiej ekipy dochodzeniowej wyruszają do Polski, dokąd wiedzie trop zabójcy. We współpracy z lokalną policją próbują schwytać ?Fotografa?. W śledztwie uczestniczy jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Na wielkim ekranie będziemy mieli okazję podziwiać kreacje aktorskie Adama Woronowicza, Tomasza Kota, Sonii Bohosiewicz i Agaty Buzek. Za nastrojowe zdjęcia, utrzymane w klimacie najlepszych skandynawskich kryminałów, odpowiedzialny jest Arkadiusz Tomiak, operator kamery w takich filmach jak: ?Obława?, ?Symetria?, ?Dziewczyna z szafy? czy ?Sęp?.

?Fotograf? pokazywany będzie w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

W Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, oprócz ?Fotografa?, startują również inne filmy z repertuaru Kino Świat.

?MIASTO 44?

(reż. Jan Komasa)

 ?ZBLIŻENIA?

(reż. Magdalena Piekorz)

?SĄSIADY?

(reż. Grzegorz Królikiewicz)

?POD MOCNYM ANIOŁEM?

(reż. Wojciech Smarzowski)

?OBIETNICA?

(reż. Anna Kazejak)

Prezentujemy oficjalne zdjęcia z filmu ?Fotograf?.

fot. Grzegorz Spała

?Fotograf? w kinach od 13 marca 2015 roku

Mroczny thriller w reżyserii Waldemara Krzystka, twórcy głośnych ?80 milionów? - oficjalnego polskiego kandydata do Oscara oraz nagrodzonej Złotymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni ?Małej Moskwy?. Autorem zdjęć jest Arkadiusz Tomiak (?Obława?, ?Dziewczyna z szafy?, ?Symetria?, ?Sęp?).

Mieszkańców Moskwy terroryzuje nieuchwytny seryjny morderca. Funkcjonariusze milicji nadali mu przydomek ?Fotograf?, gdyż przy ciałach ofiar zostawia kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, kiedy fotografują miejsca zbrodni. Tropy prowadzą do dawnego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam w latach 70. Rosyjska ekipa dochodzeniowa wyrusza do Polski, korzystając na miejscu ze wsparcia oficera lokalnej policji (Adam Woronowicz). W składzie ekipy jest milicjantka Natasza - jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Jedyna, która jest w stanie go rozpoznać, gdyby doszło do konfrontacji.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz