Seryjny morderca z Krakowa grasuje w Czechach!

Wstrząsający thriller ?Czerwony pająk? w konkursie głównym festiwalu w Karlowych Warach.

W piątek, 3 lipca, rozpoczyna się jubileuszowa, 50. edycja festiwalu w Karlowych Warach. W konkursie głównym imprezy, do którego zakwalifikowano 13 produkcji z różnych krajów, znalazł się thriller ?Czerwony pająk? ? wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Film jest debiutem fabularnym wielokrotnie nagradzanego operatora Marcina Koszałki (m.in. Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za ?Rewers? i ?Pręgi?). W rolach głównych występują Adam Woronowicz i Filip Pławiak. W obsadzie również - Małgorzata Foremniak, Julia Kijowska, Piotr Głowacki i Wojciech Zieliński.

Karol (Filip Pławiak) jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem staje się świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. Morderca okazuje się? weterynarzem (Adam Woronowicz). Karol wchodzi z nim w bardzo silną i emocjonalną relację mistrz ? uczeń. W ten sposób odkrywa potrzebę, której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać. Weterynarz staje się jego nauczycielem w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, student stanie przed niezwykle trudnym wyborem.

Scenariusz realizacyjny ?Czerwonego pająka? powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Marty Szreder nagrodzonego Małopolską Nagrodą Filmową w konkursie Trzy Korony i został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy-nastolatka: Karola Kota, który jako ?Wampir z Krakowa? stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

?Chciałem i byłem katem ludzi. Cieszyła mnie moja robota [?]. Niczego nie żałuję. Gdybym mógł, mordowałbym dalej? ? Karol Kot, ?Wampir z Krakowa?

?W każdym z nas jest ciemna strona, tylko zatuszowana. Seryjni mordercy bardzo nas intrygują ? i mężczyzn, i kobiety. Istnieje w nas perwersyjna fascynacja czymś, co jest złe, przekroczeniem pewnych granic? ? Marcin Koszałka, reżyser

Producentem ?Czerwonego pająka? jest firma Mental Disorder 4 mająca na koncie wielokrotnie nagrodzone na świecie filmy ?W imię?? i ?Bejbi blues?. Film na ekrany wprowadzi Kino Świat. Premierę thrillera przewidziano na 20 listopada.

"Czerwony pająk" w kinach od 20 listopada 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz