„Seria Niezgodna: Zbuntowana”, „Gunman: Odkupienie” oraz „Dumni i wściekli” – premierowo w sierpniu na Cineman VOD

Już 4 sierpnia na Cineman VOD zostanie udostępniony głośny film Matthew Warchusa "Dumni i wściekli". Tydzień później, 14 sierpnia użytkownicy Cineman VOD będą mogli śledzić dalsze losy buntowniczki Tris w "Serii Niezgodna: Zbuntowana", a 28 sierpnia zobaczą Seana Penna w thrillerze "Gunman: Odkupienie".

"Dumni i wściekli" to gorąco przyjęty przez publiczność na całym świecie, oparty na prawdziwych wydarzeniach komediodramat w reżyserii Matthew Warchusa. Akcja filmu toczy się w małym, konserwatywnym, górniczym miasteczku, które na skutek zwolnień grupowych targane jest strajkami. Strajki, którym towarzyszy fala przemocy i nietolerancji sprawiają, że mieszkańcy czują się zagrożeni. Kiedy agresja osiąga apogeum, niespodziewanie w miasteczku pojawia się kolorowy bus, a w nim geje i lesbijki z Londynu. Ekscentryczni i kompletnie różni od górniczej społeczności przybysze chcą wspierać strajkujących, ale zanim to nastąpi muszą przełamać bariery konwenansu i niechęci.

Film Matthew Warchusa gorąco przyjęty przez publiczność i krytykę uzyskał nominację do Złotego Globu w kategorii najlepszy film komediowy. Natomiast BAFTA uhonorowała producenta Davida Livingstone i scenarzystę Stephena Beresforda statuetką za najlepszy debiut.

Godne uwagi są również nietuzinkowe kreacje Imeldy Staunton i Andrew Scotta, za które aktorzy otrzymali nagrody BAFTA.

"Seria Niezgodna: Zbuntowana" to kontynuacja przygód buntowniczej Tris (Shailene Woodley), która naznaczona piętnem Niezgodnej, musiała opuścić uporządkowany i skategoryzowany świat, w którym się wychowała. Dziewczyna cierpi po śmierci swojej matki, a dodatkowo prześladuje ją przekonanie, że ściąga nieszczęścia na wszystkich, który ją otaczają. Tymczasem rządząca całą społecznością Jeanine (Kate Winslet) pragnie wykorzystać zdolności Niezgodnych, aby otworzyć tajemniczą szkatułkę.

Reżyser filmu Robert Schwentke, który ma na swoim koncie przebojową komedię akcji "RED", znakomicie poprowadził duet aktorski Shailene Woodley i Theo Jamesa, a dodatkowo umieścił w obsadzie laureatkę Oscara Kate Winslet, która choć nie kojarzona z kinem z pod znaku sci-fi, znakomicie odnalazła się w roli Jeanine. W drugoplanowej roli Evelyn została obsadzona dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts, a dwuznaczną rolę Petera zagrał znany z filmu "Whiplash" Miles Teller.

Kolejnym tytułem sierpnia jest "Gunman: Odkupienie", thriller opowiadający historię międzynarodowego killera Johna Terriera (Sean Penn), działającego dla tajemniczej i potężnej organizacji. Po kolejnym zleceniu Terrier postawia się wycofać. Niestety jego życie burzy nieustanne zmaganie się z demonami przeszłości. Pewnego dnia Terrier sam staje się celem organizacji, w której pracował. Osamotniony, ścigany od afrykańskiej dżungli poprzez ulice Londynu aż po tętniącą życiem Barcelonę, Terrier ponownie zamienia się w zabójcę. Musi dopaść swoich prześladowców, ocalić swoje dobre imię i ukochaną.

Reżyser filmu Pierre Morel, twórca takich hitów jak "Uprowadzona" czy "13 dzielnica", specjalizuje się w kinie akcji. Tym razem Morel w roli głównej obsadził jednego z najlepszych amerykańskich aktorów, dwukrotnego laureata Oscara Seana Penna, który dotąd był kojarzony z rolami buntowników czy marzycieli. Jednak znakomity warsztat aktorski i wielki talent Penna sprawił, że aktor odnalazł się znakomicie w roli bezwzględnego twardziela. Partneruje mu włoska aktorka Jasmine Trinca, oraz laureat Złotego Globu za rolę w serialu "Luther" - Idris Elba.

Inne premierowe propozycje Cineman VOD na sierpień to przede wszystkim komedie takie jak "Poskromić playboya", "Palący problem", "Rozegraj to na luzie", "Wściekle szybcy" czy "Litewski przekręt". W sierpniu Cineman pokaże także znakomitą animację "Księżniczka Kaguya" oraz przeznaczony dla młodszych widzów wzruszający "Świat według Spiveta". Miłośnicy kina akcji będę mogli obejrzeć "Bezlitosnego", "Anarchię" i "2047 rok śmierci", zaś fani horrorów powinni przygotować się na "Przychodzą z ciemności" i "Bratnią duszę". Sierpniową listę premier dopełnia znakomity , pokazywany na festiwalu w Cannes film "Sils Maria" z Juliette Binoche i Kristen Stewart w rolach głównych.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz