Sensacyjne odkrycie Szumowskiej, o którym piszą media z całego świata! Wideo-wywiad z debiutującą w „Body /ciało” Justyną Suwałą

Jim Morrison, Janusz Gajos, anoreksja i sztuka ekorecyklingowa. Kim jest Justyna Suwała, sensacyjne odkrycie filmu ?Body/Ciało? Małgorzaty Szumowskiej?

Na sekretny, facebookowy casting do ?Body/Ciało?, jechała ze łzami w oczach, zasłuchana w muzykę The Doors. Zapomniała tekstu i do ostatniej chwili rozważała? ucieczkę z miejsca przesłuchań. Została, a jej improwizacja tak bardzo spodobała się Małgorzacie Szumowskiej i Michałowi Englertowi, że powierzyli jej rolę u boku samego Janusza Gajosa. Dziś o Justynie Suwale, sensacyjnej debiutantce z Polski, piszą media z całego świata ? od ?The Hollywood Reporter? po brazylijskie ?Diario de Pernambuco?!

?Gdy do pokoju weszła Justyna, od razu wiedzieliśmy z Michałem Englertem, że to jest właśnie to!? ? mówi Małgorzata Szumowska. ?Sprawiała wrażenie, jakby znalazła się u nas zupełnie przypadkowo. Cały czas podkreślała, że nie jest pewna tej decyzji, nie wie czy chce być aktorką, że niespecjalnie jej zależy. To wszystko udało się uchwycić na zdjęciach ? tę jej naturalność, zwyczajność, luz. Została więc z nami. Musiała nieco schudnąć, przefarbować włosy. Co ważne, nie czuła żadnego napięcia w związku z tym, że gra z Januszem Gajosem. Podeszła do tego bardzo naturalnie i to jest w niej niezwykłe.?

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=zKyQOXWFQ0A[/youtube]

Justyna Suwała urodziła się w 1990 roku w Warszawie. Nie ukończyła żadnej wyższej szkoły, a najdłużej ? bo pół roku ? studiowała rzeźbę na warszawskiej ASP. Pracowała jako stylistka dla magazynów, obecnie zajmuje się scenografią i rekwizytami. Na stałe pracuje jako asystentka redaktora naczelnego magazynu ?C?est la Vie?. Produkuje i jest konsultantką artystyczną wystaw ? aktualnie współpracuje z Witkiem Orskim i Weroniką Ławniczak, wcześniej z galerią Czułość. Gra i śpiewa w zespole Norma. Współpracowała też z kolektywem NO MUDA, który zajmuje się ekorecyklingową sztuką w przestrzeni miejskiej. Występem w ?Body/Ciało? debiutuje jako aktorka.

BODY/CIAŁO w kinach od 6 marca

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz