?Selma? z Oscarem za Najlepszą Oryginalną Piosenkę.

Utwór ?Glory? do filmu ?Selma? z Oscarem za Najlepszą Oryginalna Piosenkę. Jeden z najgłośniejszych i najwyżej ocenianych amerykańskich filmów roku (98% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes!) ? w polskich kinach od 10 kwietnia.

Utwór ?Glory? do filmu ?Selma?, w wykonaniu Johna Legend i rapera Commona, zdobył Oscara za Najlepszą Oryginalna Piosenkę. Odbierający statuetkę artyści nie kryli wzruszenia, a ich przemówienie na gali Oscarów zostało uznane za jedno z najważniejszych całego wieczoru. Oparta na prawdziwych wydarzeniach, niezwykła historia laureata pokojowej Nagrody Nobla ? Martina Luthera Kinga i słynnych Marszów Wolności z Selmy do Montgomery trafi do polskich kin 10 kwietnia.

?Most, którym maszerowali Martin Luther i demonstranci jest nie tylko symbolem walki o prawa człowieka. Jest też symbolem walki z dyskryminacją ze względu na rasę, religię, seksualność i status społeczny. Ten most został zbudowany na nadziei i współczuciu, a wzniosła go miłość do każdej istoty ludzkiej" ? mówił na oscarowej gali Common.

SELMA w kinach od 10 kwietnia

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz