?Selma? – jeden z najgłośniejszych amerykańskich filmów roku w ofercie dystrybucyjnej firmy Kino Świat!

Jeden z najgłośniejszych amerykańskich filmów roku, nagrodzony Złotym Globem, nominowany do blisko siedemdziesięciu prestiżowych nagród, w tym dwukrotnie do Oscara (dla najlepszego filmu i za najlepszą piosenkę ? John Legend, feat. Common ?Glory?). Oparta na prawdziwych wydarzeniach, poruszająca historia laureata pokojowej Nagrody Nobla ? Martina Luthera Kinga. W rolę kochającego ojca i męża, a zarazem charyzmatycznego przywódcy i wizjonera, który na zawsze odmienił oblicze Ameryki, wcielił się nominowany do Złotego Globu David Oyelowo (?Kamerdyner?, ?Interstellar?, ?Służące?). Partnerują mu m.in. zdobywca Oscara ? Cuba Gooding Jr. (?Jerry Maguire?, ?American Gangster?, ?Kamerdyner?) oraz nominowani do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej: Tim Roth (?Wściekłe psy?, ?Rob Roy?), Tom Wilkinson (?Michael Clayton?, ?Za drzwiami sypialni?), a także Martin Sheen (?Czas Apokalipsy?, ?Infiltracja?) i powracająca na duże ekrany Oprah Winfrey (?Kamerdyner?, ?Kolor purpury?), będąca również, obok Brada Pitta, współproducentką ?Selmy?.

Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla, Martin Luther King (David Oyelowo) wraca do USA, gdzie czekają go nowe wyzwania. Jest rok 1965, a walka o prawa obywatelskie Afroamerykanów wchodzi w decydującą fazę. Z miasta Selma w kierunku Montgomery wyrusza marsz protestacyjny, brutalnie spacyfikowany przez siły porządkowe działające z polecenia słynącego z rasistowskich poglądów gubernatora George?a Wallace?a (Tim Roth). Jednak poruszająca relacja telewizyjna, pokazująca rozbicie pokojowego demonstracji, sprawia, że do Selmy z całego kraju ściągają ogromne rzesze ludzi o różnym kolorze skóry i wyznaniu. W stronę Montgomery kieruje się wielotysięczny tłum, któremu przewodzi sam King. Prezydent USA Lyndon Johnson (Tom Wilkinson), świadomy, że gubernator Wallace zrobi wszystko, by demonstranci nie zaznali spokoju, gorączkowo szuka rozwiązania, które pozwoli uniknąć rozlewu krwi i szeroko relacjonowanej przez media katastrofy wizerunkowej demokratycznej Ameryki.

Film ?Selma? znalazł się w programie 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Zostanie zaprezentowany w ramach prestiżowej sekcji Berlinale Special Gala. Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat. Data polskiej premiery filmu zostanie wkrótce upubliczniona.

Jeden z najlepszych filmów roku ? New York Times, Rolling Stones Jeden z najlepiej zagranych filmów roku ? Time Niewiarygodnie intensywny i poruszający ? Empire Magazine Zapierająca dech, doskonale opowiedziana historia ? Seattle Times Warty nagród i dopracowany w każdym calu ? New York Observer Poruszy każde serce ? Washington Post Piękny, mądry i głęboko emocjonalny ? New York Daily News Poruszająca lekcja historii ? Chicago Sun-Times Film tak dobry, jak słyszeliście. Prawdziwa uczta kinomana! ? Forbes Bardzo dobry ? New Yorker Oyelowo jest po prostu wspaniały ? HitFix Doskonale zagrany, poruszający i świetnie napisany ? Hollywood Reporter

SELMA w kinach w 2015 roku

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz