Sawa. Mały wielki bohater – historia inspirowana życiem

Sawa. Mały wielki bohater to niezwykła historia chłopca, który aby uratować swoją mamę i mieszkańców rodzinnej wioski, wyrusza w pełną przygód podróż życia.

Animacja nie jest jednak zwykłą bajką - opowieść o chłopcu zainspirowało życie reżysera. Na ekrany polskich kin trafi 13 listopada. W polskiej wersji językowej wystąpią m.in. Filip Rogowski, Anna Dereszowska, Piotr Fronczewski oraz Piotr Grabowski.

Od zawsze jestem wielkim miłośnikiem kina animowanego i marzyłem, aby nakręcić swój pełnometrażowy film animowany, mówi reżyser. Niestety wszystkie pomysły trafiały do kosza. Pewnej nocy przyszedł do mnie mój sześcioletni syn, Sawa, prosząc o przeczytanie bajki na dobranoc. Od tego wszystko się zaczęło?

Maksim Fadeev zamiast przeczytać synowi książkę postanowił wymyślić bajkę. Tak rozpoczęła się pełna improwizacji podróż w odległe krainy zamieszkane przez magiczne istoty. Opowieść co rusz przerywana była pytaniami małego Sawy. ?Co będzie jeśli Słońce przestanie świecić??, ?Czy serce człowieka jest wieczne??, ?Czy Bóg ma serce?? to tylko niektóre z trudnych pytań syna, z którymi musiał zmierzyć się reżyser.

Wieczór z Sawą sprawił, że czułem coraz większą potrzebę napisania opowieści, która byłaby odpowiednia dla kilkulatków i jednocześnie potrafiłaby nauczyć Sawę oraz jego rówieśników czegoś wartościowego. Zajęło mi to kilka miesięcy, ale udało mi się stworzyć historię chłopca, który próbuje uratować swoją mamę, wioskę, w której mieszka, a także wszystkich innych bliskich mu ludzi przed tajemniczymi siłami, których nie potrafi jeszcze nawet w pełni zrozumieć. ? dodaje reżyser.

"Sawa. Mały wielki bohater" Premiera: 13 listopada 2015

Źródło: materiły prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz