„San Andreas” przekroczył próg 400 mln $ w światowym box office

Thriller akcji San Andreas produkcji New Line Cinema, Village Roadshow Pictures i Warner Bros. Pictures z Dwaynem Johnsonem w roli głównej przekroczył próg 400 milionów dolarów na świecie. Informację tę ogłosili Dan Fellman, prezes ds. dystrybucji krajowej, oraz Veronika Kwan Vandenberg, prezes ds. dystrybucji międzynarodowej Warner Bros. Pictures.

Od dnia premiery film nieprzerwanie zarabia krocie w krajowym box office. W tej chwili dochody sięgnęły już 132,2 milionów dolarów.

Na świecie San Andreas zarobił już 282 miliony dolarów, co daje łączną kwotę dochodów w wysokości 414,2 milionów dolarów. A to jeszcze nie koniec ? na premierę wciąż czekają widzowie z Japonii, Hiszpanii i Republiki Południowej Afryki. Za oceanem, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej i Azji, film odniósł wyjątkowy sukces. W Meksyku okazał się najlepiej zarabiającym filmem katastroficznym wszech czasów, a w ten weekend zdobył dla Warner Bros. tytuł najbardziej kasowej premiery wszech czasów na tym rynku. Już w drugi weekend po premierze w Chinach stał się także czwartym, najlepiej zarabiającym filmem Warner Bros. na tym kluczowym rynku.

Na skutek przesunięcia cieszącego się złą sławą uskoku San Andreas w Kalifornii dochodzi do trzęsienia ziemi o sile ponad 9 stopni w skali Richtera. Pilot helikoptera ratunkowego i jego żona, z którą nie utrzymuje kontaktów, muszą udać się z Los Angeles do San Francisco, aby uratować swoją jedyną córkę. Okazuje się jednak, że karkołomna podróż na północ jest jedynie początkiem, a gdy oboje myślą, że najgorsze już za nimi... sprawy przybierają jeszcze gorszy obrót. W filmie występują Dwayne Johnson, Carla Gugino, Alexandra Daddario, Ioan Gruffudd, Archie Panjabi oraz Paul Giamatti.

Wyreżyserował go Brad Peyton, a jego produkcją zajął się Beau Flynn. Scenariusz na podstawie pomysłu Andre Fabrizia i Jeremy?ego Passmore?a napisał Carlton Cuse. Producentami wykonawczymi zostali Richard Brener, Samuel J. Brown, Michael Disco, Toby Emmerich, Rob Cowan, Tripp Vinson oraz Bruce Berman. W ekipie filmowej znaleźli się także: operator Steve Yedlin, scenograf Barry Chusid, montażysta Bob Ducsay, producent efektów specjalnych Randall Starr, główny specjalista ds. efektów specjalnych Colin Strause, projektantka kostiumów Wendy Chuck oraz kompozytor Andrew Lockington.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz