Rzeka w kinach 18 października

"Rzeka” to nagrodzona za reżyserię na festiwalu w Wenecji, w sekcji Horyzonty pełna symboli podróż w poetycki świat fundamentalnych wartości. Opowieść o dobru, złu i dojrzewaniu już 18 października pojawi się na ekranach kin.

Historia rodziny mieszkającej w małej, oddalonej od świata, kazachskiej wiosce. Z pośród pięciorga rodzeństwa najstarszy jest 13-letni Aslan. Ojciec często wyjeżdża i to jemu powierza opieką nad pozostałymi braćmi i pilnowanie czy sumiennie wykonują swoje obowiązki. Pozostali chłopcy darzą Aslana podziwem i szacunkiem należnym starszemu bratu. Aslan zabiera ich nad tytułową Rzekę. Dla surowo wychowywanych chłopców to idealna ucieczka od codziennych obowiązków i pracy, która szybko staje się ich ulubionym miejscem wypoczynku. Pewnego dnia odwiedza ich daleki kuzyn z miasta, Kanat, który przywozi ze sobą tablet, “okno” do zupełnie nowego świata. Chłopiec szybko kradnie sympatię młodszych braci, a elektroniczny gadżet staje się przedmiotem pożądania. W Aslanie narasta złość i zawiść, a napięcie między nim i Kanatem rośnie. Stateczny, przewidywalny świat rodziny zaczyna się rozpadać.

Film jest kazachsko-polsko-norweską koprodukcją i otrzymał dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, polskim producentem jest uznana na arenie międzynarodowej firma Madants. Muzykę do filmu skomponowała polska artystka i DJ-ka Justyna Banaszyk (FOQL), a z post-produkcję odpowiedzialne było Studio Produkcyjne ORKA.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz