„Rzadko otrzymuję szansę zagrania w tak dobrym projekcie!” Paweł Małaszyński jako ?Facet (nie)potrzebny od zaraz?

Pod koniec grudnia Paweł Małaszyński publicznie ogłosił odejście z serialu ?Lekarze? i dłuższy rozbrat z kinem i telewizją. Dla wszystkich, którzy już teraz zaczęli tęsknić za jego osobą, mamy dobrą wiadomość. 14 lutego, w Walentynki, odtwórcę postaci dr Maksa Kellera będzie można zobaczyć w filmie ?Facet (nie)potrzebny od zaraz? ? nowoczesnej, niebanalnej komedii o poszukiwaniu miłości i własnego ja w wielkim mieście oraz różnych, często zaskakujących obliczach relacji damsko-męskich.

W komedii ?Facet (nie)potrzebny od zaraz? aktor wcielił się w dawną miłość głównej bohaterki ? Zosi (Katarzyna Maciąg). Jego postać, Ksawery, to najmłodszy i najzdolniejszy doktor Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, uwielbiany przez studentki, ale tak zapatrzony w siebie, że właściwie nie potrzebuje partnerki. Wydaje się, że wystarczyłoby mu lustro, w którym mógłby prowadzić ?sparing? sam ze sobą ? przeglądać się, ogrzewać w blasku osiągnięć, łechtać ego, a nawet prowadzić zawiłe dysputy naukowe.

?Ta rola jest unikatowa w moim dorobku. Rzadko otrzymuję szansę zagrania w tak dobrym projekcie. Jestem już dziś pewnie uznawany za aktora telewizyjnego, nieco zgranego, a trafiła mi się interesująca, wyrazista postać w fajnym, dobrze zrealizowanym filmie. Scenariusz bardzo mi się podobał, takiego bohatera jeszcze nie grałem. Z jednej strony Ksawery jest zagubiony, z drugiej ? zadufany w sobie, zdaje się być przeintelektualizowany. Mówi, że jest feministą, ale myślę że on po prostu nie rozumie tego słowa, nie zna jego znaczenia i nie wie kim jest feminista. Dla mnie ta historia to współczesna wersja bajki o Kopciuszku, tyle że Kopciuszkiem są ci wszyscy faceci, a Kasia grająca Zosię chodzi z pantofelkiem i przymierza, który do kogo pasuje.? ? opowiada Małaszyński.

Zosia (Katarzyna Maciąg) rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na ?starą pannę?, nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska) ? koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki ? Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z ?byłych? nie jest tym jedynym. Czy szczęśliwą ?siódemką" okaże się uwielbiany przez studentki wykładowca Ksawery (Paweł Małaszyński), popularny aktor Tomek (Bartosz Porczyk), wzięty kompozytor Michał (Maciej Stuhr), zbuntowany romantyk Łysy (Marcel Sabat), właściciel modnego klubu Janek (Czesław Mozil) lub poznany na ostrym dyżurze przystojny lekarz (Michał Żebrowski)? Sześciu facetów i dziewczyna, która wciąż nie znalazła prawdziwej miłości... albo ją przegapiła. A może miłość to nie wszystko?

W zrywającej z formułą typowej polskiej komedii romantycznej, nowoczesnej historii o miłości i przyjaźni, znajdziemy galerię wyrazistych i ujmujących autentyzmem portretów młodych kobiet z wielkiego miasta, które szukają swojego miejsca w świecie, stają przed trudnymi wyborami, próbują odnaleźć się w relacjach z mężczyznami, z najbliższymi i z sobą nawzajem.

Ścieżka dźwiękowa filmu to potężna dawka muzyki najciekawszych młodych polskich zespołów, znanych bywalcom wielkomiejskich klubów i sal koncertowych, wśród nich, między innymi: Mikromusic, Kamp, Paula i Karol, Ania Rusowicz, Fismoll, The Dumplings, Super Girl & Romantic Boys, Translola. W filmie usłyszymy również przebojowe piosenki w nowych, zaskakujących wykonaniach Joanny Kulig. Tłem sercowych rozterek bohaterów komedii Weroniki Migoń jest Warszawa ? tętniąca energią i kolorami metropolia, która w obiektywie kamery wielokrotnie nagrodzonego operatora Kacpra Fertacza dorównuje urodą najsłynniejszym miastom Europy. Razem z Zosią, Patrycją i Anną odwiedzimy najpopularniejsze kluby, kawiarnie i kultowe miejsca stolicy ? między innymi Plac Zbawiciela, malownicze bulwary nadwiślańskie i unikalny w skali światowej designerski dom pisarza Etgara Kereta.

?Wierzę, że Zosia jest bohaterką, z którą mogą utożsamiać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ponieważ film pokazuje moment życia, w którym wielu z nas było: nabrania odwagi do zmian. Każde ze spotkań uświadamia Zosi kim już nie jest, kim się stała i czego tak naprawdę chce w życiu. Oprócz niej film ma jeszcze jednego bohatera ? Warszawę, miasto letnie, przyjazne, słoneczne. Towarzyszymy jej wędrówce poprzez miejsca, które wizualnie nie różnią się od Paryża, Nowego Jorku czy Berlina, mają jednak swoją, niepowtarzalną energię? ? Weronika Migoń, reżyserka.

FACET (NIE)POTRZEBNY OD ZARAZ w kinach od 14 lutego 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz