W rytmie funk – recenzja filmu „Get on Up”

Bez wątpienia ?Get on Up? to jedna z lepiej nakręconych biografii ostatnich lat. Pod obstrzał krytyki dostał się film w reżyserii Tate?a Taylora opowiadający historię jednego z najbardziej wyrazistych i wpływowych muzyków nurtu soul i funk Jamesa Browna. Czy warto zatem iść do kina? Odpowiedź jest tylko jedna - zdecydowanie tak.

Film nie należy do gatunku w stylu ?urodził się i zmarł?. Reżyser zastosował tu przekrój przez całe życie Browna począwszy od wyjątkowo trudnych lat dziecięcych, poprzez niełatwe początki kariery a skończywszy na wzlotach i upadkach artysty. Życie Jamesa Browna to z całą pewnością historia nie banalna, w żaden sposób nie przypomina amerykańskiego snu. Świadomy swojego talentu z wyjątkowym uporem piął się po szczeblach kariery. Może i nie był zbyt przyjemny w kontaktach międzyludzkich ale jego wyjątkowość i magnetyzm sprawiały, że przyciągał miliony.

Jeśli jesteście fanami muzyki z tamtych lat to idealny obraz dla was, bowiem film bogato opatrzony wstawkami największych przebojów Jamesa Browna sprawia, że słuchając tego czujemy jak każda komórka naszego ciała wprawiana jest w ruch. I to jest fakt!

Niezwykłą rolę odegrał Chadwick Boseman (wróżymy mu Oscara) młody aktor wcielający się w postać ?Mister?a Dynamit?. Bez wątpienia nadał postaci Browna charyzmę, wyjątkowość i wcale tu nie chodzi o stylizację czy nawet ubiór ale w zasadzie o to, że Chadwick przeistacza się w  pełnowartościowego klona pana Browna. Niemal do perfekcji opanował ruchy geniusza. Zachowuje się jak on, mówi jak on i tańczy jak on co w efekcie daje autentyczną postać muzyka na ekranie. Do tego dorzućmy postać dawno nie widzianego na ekranie Dana Akroyda w roli Bena Barta i wychodzi z tego całkowicie znakomita produkcja. Minusem filmu może być jego długość ale w tym przypadku czas naprawdę nie ma już większego znaczenia. Film trwający ponad 2 godziny to w dzisiejszych czasach to już przecież standard.

"Get on UP" to świetny obraz, warty obejrzenia i zapamiętywalny na dłużej ? za świetnie dobraną ścieżkę muzyczną i za doskonałe aktorstwo,  dajemy mocne 7/10
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz