Ruszyły zdjęcia do filmu „Sprawiedliwy”

9 września ruszyły zdjęcia do filmu "Sprawiedliwy". Obraz jest debiutem reżyserskim Michała Szczerbica, producenta (?Wiedźmin?), scenarzysty (?Róża?) i wieloletniego kierownika produkcji (?Pianista?) związanego z branżą filmową od ponad trzech dekad. W obsadzie wielopokoleniowa plejada polskich gwiazd: Aleksandra Hamkało, Urszula Grabowska, Jan Wieczorkowski, Jacek Braciak, Beata Tyszkiewicz i Maja Komorowska.

9 września padł pierwszy klaps na planie filmu "Sprawiedliwy". Okres zdjęciowy potrwa do 23 października. Zdjęcia realizowane są w Radziejowicach, Kampinosie i w okolicach Spychowa na Mazurach. Scenariusz do filmu napisał Michał Szczerbic, za zdjęcia odpowiada Jacek Petrycki (?Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł?).

 "Sprawiedliwy" rozpoczyna się w 1942 roku, na terenach kielecczyzny. Uważany za mruka i dziwaka Pajtek (Jacek Braciak) zaprzyjaźnia się z 6-letnią, żydowską dziewczynką Hanią (Ewelina Zawistowska). Od tej pory, na tych dwojga wyobcowanych, nieprzystosowanych i ?innych?, czekać będą nie tylko okrucieństwa wojny, ludzka zawiść, ale i sprawiedliwość.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie. Za dystrybucję odpowiada Monolith Films. Premiera produkcji planowana jest na drugą połowę 2015 roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz