Ruszyły zdjęcia do filmu fabularnego fenomenie „Disco polo”!

6 sierpnia padł pierwszy klaps na planie filmu "Disco polo" w reżyserii Macieja Bochniaka ? fabularnej produkcji o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który porwał miliony Polaków. W rolach głównych zobaczymy najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia - Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego oraz Joannę Kulig.

"Disco polo"  to opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków, którzy w brawurowy sposób osiągają szczyty list przebojów. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się możliwe. Dawid Ogrodnik (?Chce się żyć?, ?Jestem bogiem?) i Piotr Głowacki (?Dziewczyna z szafy?) wcielą się w role młodych muzyków, którzy napędzani brawurą i marzeniami o sławie, zakładają zespół discopolowy. Joanna Kulig (?Sponsoring?) wystąpi w roli eterycznej gwiazdy discopolo. Partnerować im będą między innymi Tomasz Kot, Jacek Koman, Iwona Bielska i Janusz Chabior. Drugoplanowe role zagrają także współczesne gwiazdy discopolo: Tomasz Niecik, Robert Klatt z zespołu ?Classic? oraz Radosław Liszewski, lider grupy ?Weekend?. Film wyreżyseruje Maciek Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu ?Miliard szczęśliwych ludzi?, o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do "Discopolo"  Bochniak napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem, także debiutującym w roli scenarzysty.

"Disco polo"  to w założeniu kino międzygatunkowe, łączące elementy komedii, romansu, thrillera, filmu drogi. To także skonstruowana z lekkością, dużą dozą ironii i ciepła historia grupy młodych ludzi, którzy podążają za swoimi marzeniami o lepszym życiu, za swoją pasją, za miłością. Historię tę można więc odczytywać na wiele sposobów i na wielu poziomach ? socjologicznym, historycznym, czysto fabularnym czy muzyczno-rozrywkowym. Dużym atutem będzie z pewnością niezwykle oryginalna warstwa wizualna filmu. To film zarówno dla miłośników subkultury discopolo, jak i tych, którzy tej kultury ?nie kupują?. Tych, którzy z sentymentem wspominają lata 90., którzy w polskim kinie szukają świeżości czy też po prostu wciągającej fabuły i dobrej rozrywki z drugim dnem.? ? podkreśla reżyser.

Producentem filmu jest Stanisław Tyczyński, Prezes i właściciel Alvernia Studios. Zdjęcia do "Disco polo"  realizowane będą na terenie 3 województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i pomorskiego. Ostatni klaps na planie filmu padnie pod koniec września, w Warszawie. Premiera zaplanowana jest na 2015 rok.

"Disco polo" Reżyseria: Maciek Bochniak Zdjęcia: Tomasz Naumiuk Scenariusz: Maciek Bochniak | Mateusz Kościukiewicz W rolach głównych: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig, Aleksandra Hamkało, Tomasz Kot, Rafał Maćkowiak, Jacek Koman Produkcja: Alvernia Studios, Stanisław Tyczyński

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz