Rozśpiewany ?Avatar?! Anna Dereszowska w polsko-kanadyjskiej bitwie na głosy

Od 4 kwietnia w kinach można oglądać ?Sarilę? ? urokliwą ekranizację jednej z najpiękniejszych eskimoskich legend. Ozdobą dubbingu są piosenki w wykonaniu Anny Dereszowskiej, która w polskiego wersji językowej godnie zastąpiła znaną z oryginału, kanadyjską gwiazdę muzyki pop, zdobywczynię Nagrody Juno ? Elisapie Isaac. Próbkę głosów obu artystek prezentujemy poniżej.

 [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=tSlbO4PWNFI[/youtube]

 [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=0rUey-OIvvE[/youtube]

Te utwory są niezwykle piękne i wpadające w ucho. Myślę, że państwo ? wychodząc z dziećmi z kina ? też będziecie je sobie nucić ? mówi Dereszowska, a Elisapie Isaac wyjaśnia genezę powstania muzyki do filmu. Inspiracją do komponowania były dziecięce zabawy mojej córki. Oglądanie jej w akcji dawało mi właściwy relaks i odprężenie, a w głowie rodziły się pierwsze takty. Chciałam, by całość była bardzo chwytliwa i w miarę nieskomplikowana. Tak jak nieskomplikowane jest życie maleńkiego człowieka.

W ?Sarilii? obie panie nie tylko śpiewają, ale również użyczają głosu Sednie, tajemniczej bogini uosabiającej sił natury. To postać niezwykle ważna w wierzeniach plemienia Inuitów ? mówi Isaac, w której żyłach płynie krew rdzennych mieszkańców Arktyki. W filmie Sedna przypomina nieco bohaterkę filmu ?Avatar?. Jest wysoka, niebieskawa i przepiękna ? dodaje Dereszowska.

 

SARILA: w kinach od 4 kwietnia

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz