Rozpoczęła się produkcja thrillera „San Andreas” z udziałem Dwayne’a Johnsona

Zdjęcia do filmu San Andreas z udziałem Dwayne?a Johnsona rozpoczęły się we wtorek, 22 kwietnia, na planie w Australii. Do pracy nad thrillerem, za którego produkcję odpowiadają New Line Cinema i Village Roadshow Pictures, zaangażowano reżysera Brada Peytona i producenta Beau Flynna, którzy spotkali się już przy kręceniu międzynarodowego hitu Podróż na tajemniczą wyspę.

Na skutek przesunięcia cieszącego się złą sławą uskoku San Andreas w Kalifornii dochodzi do trzęsienia ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera. Pilot helikoptera ratunkowego (Johnson) i jego żona, z którą nie utrzymuje kontaktów, muszą udać się z Los Angeles do San Francisco, aby uratować swoją jedyną córkę. Okazuje się jednak, że karkołomna podróż na północ jest jedynie początkiem, a gdy oboje myślą, że najgorsze już za nimi... jest jeszcze gorzej.

W filmie wystąpią również: Carla Gugino (Noc w muzeum, serial Ekipa), Alexandra Daddario (Percy Jackson: Morze potworów, serial Detektyw) i Archie Panjabi (serial Żona idealna), a także Hugo Johnstone-Burt (australijski serial telewizyjny Home and Away) i Art Parkinson (serial Gra o tron).

Za produkcję filmu San Andreas odpowiada Beau Flynn (Herkules, Podróż 2: Na tajemniczą wyspę). Drugim z producentów jest Tripp Vinson (Czerwony świt). Producentami wykonawczymi zostali Richard Brener, Samuel J. Brown, Michael Disco, Rob Cowan i Bruce Berman, a funkcję współproducenta pełni Hiram Garcia. Scenariusz na podstawie oryginalnego scenariusza autorstwa Jeremy?ego Passmore?a i Andre Fabriziego napisali Carlton Cuse, Chad Hayes i Carey Hayes.

W ekipie filmowej znaleźli się także: operator Steve Yedlin (Looper ? Pętla czasu), scenograf Barry Chusid (Pojutrze), montażysta Bob Ducsay (Godzilla ? wkrótce w kinach), producent efektów specjalnych Randall Starr (Epicentrum ? wkrótce w kinach), główny specjalista ds. efektów specjalnych Colin Strause (Avengers) oraz projektantka kostiumów Wendy Chuck (Zmierzch).

San Andreas ma trafić do kin na całym świecie w piątek, 5 czerwca 2015 r.

Film będzie kręcony na planie w Gold Coast i Brisbane w australijskim stanie Queensland, a także w Los Angeles i San Francisco.

New Line Cinema, we współpracy z Village Roadshow Pictures, prezentuje film San Andreas, produkcję FlynnPictureCo. Film będzie rozpowszechniany przez Warner Bros. Pictures, spółkę Warner Bros. Entertainment, oraz na wybranych obszarach przez Village Roadshow Pictures.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz