Romeo i Julia generacji online. „Obietnica” – premiera oficjalnego zwiastuna

14 marca na ekrany kin wejdzie ?Obietnica? ? nowy film Anny Kazejak, reżyserki ?Skrzydlatych świń? i producentów rewelacji międzynarodowych festiwali ? ?Idy?. Poruszająca historia nastolatków, którzy w miłości szukują ucieczki od zajętych sobą i nierozumiejących ich problemów rodziców, miała światową premierę w trakcie 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Polska produkcja została zaprezentowana w sekcji Generation, gdzie pokazywane są najciekawsze i najlepsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej. W oczekiwaniu na krajową premierę ?Obietnicy?, o której już teraz pisze się, że ?ma szansę pobić sukces ?Sali samobójców?, prezentujemy jej oficjalny zwiastun.

 [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://www.youtube.com/watch?v=GJQwMBS9rCw[/youtube]

Generacja online kontra zagubieni rodzice w nowym obrazie Opus Film, producenta trzech oficjalnych polskich kandydatów do Oscara ? ?Ediego?, ?Sztuczek? i ?Z odzysku? oraz wielokrotnie nagrodzonej ?Idy?, w reżyserii Anny Kazejak ? autorki kinowego przeboju ?Skrzydlate świnie?. Poruszający, wnikliwy i odważny portret młodego pokolenia. Światowa premiera filmu odbyła się 14 lutego na festiwalu Berlinale.

 

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype?a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem?

W obsadzie filmu główne role ? Lili i Janka ? zagrali Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Wspiera ich prawdziwie doborowa ekipa aktorska ? Andrzej Chyra (?W imię??), Magdalena Popławska (?Lęk wysokości?), Jowita Budnik (?Papusza?), Bartłomiej Topa (?Drogówka?), Dawid Ogrodnik (?Chce się żyć?). W ?Obietnicy? zobaczymy również, między innymi, Nikodema Rozbickiego, który debiutował w głośnym ?Bejbi Blues? Katarzyny Rosłaniec oraz Luxurię Astaroth, modelkę, znaną z przebojowych klipów rapera Donatana ?Równonoc? i ?My Słowianie?.

Scenariusz do filmu powstał pod czujnym okiem słynnego hollywoodzkiego scenarzysty Christophera Voglera. W doborowej, międzynarodowej ekipie twórców ?Obietnicy? znaleźli się również montażysta Morten H?jbjerg (?Nimfomanka ? część I?, ?Tuż po weselu?, ?Pięć nieczystych zagrań?, ?Templariusze: Miłość i krew?) oraz autor muzyki Kristian Eidnes Andersen (?Tylko Bóg wybacza?, ?Melancholia?, ?Polowanie?, ?Antychryst?).

Inspiracją dla powstania tej historii były prawdziwe wydarzenia, mające miejsce w ostatnich latach w kraju i za granicą. Nie chodzi tu jednak tylko o Polską rzeczywistość, ale o spojrzenie na naszą europejską kulturę, na procesy zachodzące podskórnie, których spektakularne efekty krzyczą do nas z pierwszych stron gazet.

Widzę w moich bohaterach pokolenie, które posiada wszelkie zachodnie dobra, nieobarczone historycznie i politycznie, wolne, a mimo to używające owej wolności do stworzenia własnego więzienia. Żyją w świecie, który daje im wszystko, nie wymagając nic w zamian. Być może to właśnie jest powodem, dla którego stwarzają swoje własne zasady, za przekroczenie których płaci się najwyższą karę. Anna Kazejak, reżyser

 

OBIETNICA w kinach od 14 marca 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz