Rok owcy!

Kiedy w II w p.n.e. Chińczycy tworzyli swój kalendarz, nie mogli wiedzieć, że to nie owce, a barany zrobią furorę. Gdyby jednak cofnąć czas to baran, a może nawet Baranek Shaun, dołączyłby do grona 12 wybranych zwierząt, tworzących chińskie zodiaki. Stałby wtedy dumnie obok smoka, królika, tygrysa, bawołu, szczura, świni, psa, koguta, konia, węża oraz małpy i otaczał wełną cały świat.

Niebawem rozpocznie się chiński rok owcy. Będzie trwał od 19 lutego 2015 do 7 lutego 2016 r. Pierwszym znakiem zbliżania się daty rozpoczęcia nowego rozdziału w chińskiej astrologii będzie również baranek, Baranek Shaun, który zawita do kin 13 lutego.

W chińskim zodiaku owca jest opiekunem sztuki i artystów, czuwa nad nowymi kierunkami w muzyce, modzie, kulturze. Z tego też powodu najważniejsza w nadchodzącym roku owcy będzie wyobraźnia. Tej Barankowi Shaunowi nie brakuje? Owca w chińskim kalendarzu symbolizuje również harmonię i relaks. W harmonii z naturą i swoimi towarzyszami z farmy, w pełni zrelaksowany Shaun udowodni, że nie mówiąc ani słowa, można stać się bohaterem farmy i idolem milionów widzów.

?Baranek Shaun. Film? w kinach  od 13 lutego

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz